Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jędrzejewski Jakub

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4770

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2004-07-05

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, małogłowie, padaczka, zez, astygmatyzm

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Jakub urodził się zdrowy w 32 tyg. ciąży. W 4-tej dobie życia w szpitalu jego stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu. Doszło do zakażenia zdiagnozowanego, jako posocznica wtórna z niewydolnością  wielonarządową, która zaatakowała organy wewnętrzne i Ośrodkowy Układ Nerwowy. Kubuś jest po wylewie do OUN- IVH II/IIIº. Skutkiem przebytej sepsy jest: mózgowe porażenie dziecięce – postać móżdżkowa, zez zbieżny naprzemienny, znaczne opóźnienie psycho – ruchowe, epilepsja, zaburzenia równowagi, brak mowy, wzmożone napięcie mięśniowe, małogłowie.

Kubuś jest kompleksowo rehabilitowany od 3 miesiąca życia, na co dzień wymaga stałej opieki, leczenia farmakologicznego i kosztownej wieloletniej rehabilitacji. Systematyczne korzystanie z wielu form usprawniania: fizjoterapii, hipoterapii, dogoterapii, basenu, masaży, logopedy, psychologa, terapii zajęciowej, terapii Integracji Sensorycznej, usprawniania widzenia i muzykoterapii przynosi efekty. Oprócz tego co najmniej kilka razy w roku powinien uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych, niestety część tych zajęć i turnusów nie jest refundowana, a ich koszt przekracza możliwości finansowe rodziców. W wieku 2 lat przeszedł korekcję zeza w prawym oku, a w przyszłości czeka go również korekcja oka lewego. Mając 3 lata postawił pierwsze samodzielne kroki, ale na skutek uszkodzeń móżdżka ma kłopoty z utrzymaniem równowagi, co nadal powoduje upadki. Rodzice robią wszystko, co w ich mocy, aby był jak najbardziej sprawny i w przyszłości samodzielny. W związku wysokimi kosztami usprawniania, którym nie są w stanie samodzielnie podołać, wraz z nimi zwracamy się do Państwa z prośbą o zasilenie subkonta Jakuba, z którego będzie finansowane jego leczenie i rehabilitacja w wyspecjalizowanych placówkach.

Wszelką pomoc dla Jakuba prosimy kierować na poniższe konto bankowe.          

Można też przekazać 1% podatku na rzecz Kubusia. Wystarczy w rozliczeniu rocznym, w części:

„WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” wpisać: „Nazwa OPP” –  FUNDACJA DZIECIOM „ ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”,  „Numer KRS” –  KRS 00000 37 904, a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wpisać: „ JAKUB JĘDRZEJEWSKI nr 4770”

 

Za zrozumienie i każde otwarte serce, wszystkim darczyńcom wraz z rodzicami Jakuba bardzo dziękujemy. Dziękujemy również tym z Państwa, którzy w poprzednich latach zechcieli wesprzeć zmagania z chorobą Kubusia.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4770 Jędrzejewski Jakub

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
4770 Jędrzejewski Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Astromal sp. z o.o. – Święciechowa
Fundacja Zakłady Kórnickie
Fundacja Polska Miedź
Porty Lotnicze PP – Warszawa
Telewizja Polska S.A – Warszawa