Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Król Rafał Mateusz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4737

Województwo:
podkarpackie

Data urodzenia:
2005-03-24

Schorzenie:
autyzm dziecięcy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Rafała Mateusza Króla.

Rafał Mateusz w wieku 2 lat otrzymał diagnozę autyzm dziecięcy. Chłopiec był całkowicie zamknięty w swoim świecie: nie było z nim kontaktu, nie patrzył w oczy, nie rozumiał mowy, nie wykonywał żadnych poleceń, biegał w kółko i machał rączkami lub płakał i krzyczał, nie spał po nocach, nic nie mówił, cały czas nosił z sobą pilota.

Aktualnie Mateuszek wypowiada pojedyncze sylaby i słowa, komunikuje się przy pomocy piktogramów gestów i programu Mówik. Czasem jeszcze się złości, lecz już coraz rzadziej. Nadal preferuje własne aktywności stymulacyjne, ale coraz bardziej interesuje się światem. Wciąż boi się niektórych nowych miejsc i osób, lecz wyjście poza dom niej jest już problemem. Dzięki systematycznej terapii i rehabilitacji Mateuszek zdobywa nowe umiejętności m.in: sygnalizuje potrzeby, jest sprawniejszy ruchowo, bardziej samodzielny, zaczął rysować, liczyć, czytać, wchodzić w proste relacje społeczne.

Mateusz tak dużo już osiągnął, ale jeszcze daleka droga przed nim, zwłaszcza w zakresie mowy czynnej (o którą toczy się walka), zaburzeń sensorycznych – nadwrażliwości zmysłów (znacząco utrudniających mu codzienne funkcjonowanie) i relacji społecznych. Mateuszek, aby udało mu się w miarę samodzielnie funkcjonować, potrzebuje systematycznej i wielokierunkowej terapii: psychologiczno –pedagogicznej i społecznej, logopedycznej, ruchowej, integracji sensorycznej. Godzina dodatkowych zajęć to koszt 40 – 80 zł. Dziecko wymaga udziału w turnusach rehabilitacyjnych: koszt turnusu dla dzieci z autyzmem to ok. 4.000 zł, koszt tygodniowego turnusu logopedycznego lub rehabilitacyjnego wynosi ok. 2.300-2.500 zł – Mateusz potrzebuje 6 w roku.

Mateuszek ma również bardzo liczne alergie pokarmowe powodujące nawracające biegunki i pogorszenie zachowania, dlatego wymaga stosowania diety bezglutenowej, bezmlecznej i bezcukrowej.

Mama wychowuje Matusza sama. Nie pracuje, gdyż syn wymaga stałej opieki i pomocy we wszystkich czynnościach. Utrzymują się z alimentów z funduszu alimentacyjnego oraz zasiłków. Ponieważ mama sama nie jest w stanie sfinansować terapii Mateusza,  zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o przekazanie choćby najmniejszej kwoty na dalsze leczenie i rehabilitację dziecka.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4737 Król Rafał Mateusz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
4737 Król Rafał Mateusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Zakłady Kórnickie
Pierrot – Świat prezentów
Astromal sp. z o.o. – Święciechowa
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.
Zakład Produkcyjno-Handlowy Uszczelmet, Tuszyma