Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Góralczyk Hanna Magdalena

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4699

Województwo:
zachodniopomorskie

Data urodzenia:
2006-11-23

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, encefalopatia pozapalna, atrofia korowo-podkorowa, padaczka lekooporna

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Zwracamy się z prośbą o przeczytanie historii małej Hani, a jeżeli zainteresuje Państwa jej los, to prosimy również o pomoc.

Hania urodziła się półtora roku temu, a dokładnie 23 listopada 2006 roku. Przyszła na świat o czasie, ale niestety z powodu zakażenia wewnątrzmacicznego i późniejszych błędów lekarskich, doszło do licznych chorób, takich jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, martwicze zapalenie jelit, zakończone resekcją guza zapalnego, pneumocystodowe zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego i przewlekłe infekcje.

Pierwsze pół roku swojego życia Hania spędziła w różnych szpitalach, a i teraz często tam „bywa”. Lekarze  stwierdzili u niej atrofię korowo-podkorową mózgu, encefalopatię pozapalną, padaczkę lekooporną, porażenie mózgowe pod postacią niedowładu czterokończynowego oraz zaburzenia widzenia. Z powodu znacznego zaniku mózgu rokowania co do rozwoju Hani były znikome. Na szczęście cuda się zdarzają.

Hania ma 1,5 roku, nie chodzi i nie siedzi, ale zaczęła trzymać główkę, przewracać się na boczki, a co najważniejsze reaguje na otaczający ją świat. Ktoś powie, że to mało, jednak  przy jej schorzeniach jest to duży sukces, a przecież nawet małymi kroczkami można dojść do celu. Oczywiście ten postęp to zasługa intensywnej rehabilitacji i stymulacji.

Hania mieszka wraz z rodziną w małym miasteczku, gdzie brak jest rehabilitacji, a na dojazd przysługuje jej1 godz. tygodniowo. Dlatego też mama Hani zwolniła się z pracy i sama ćwiczy i stymuluje dziewczynkę. Poświęca na to mnóstwo czasu, niestety kosztem starszej córki, jednak to nie zastąpi specjalistycznych turnusów. I tu tkwi problem. Koszt takiego turnusu to 3500 PLN, a wymaganych jest kilka w ciągu roku. Samo leczenie Hani po całej Polsce wymaga dużych nakładów finansowych, więc po prostu nie stać na to rodziny utrzymującej się z jednej pensji.

Dlatego w imieniu Hani i jej rodziców prosiimy  Państwa o pomoc, bo nie ma nic gorszego niż świadomość, że zdrowie i rozwój dziecka jest uzależniony od pieniędzy. Prosimy z całego serca o wsparcie naszej walki.. Każda kwota przybliży n Hanię do wymarzonego celu, jakim jest nawet malutki postęp.

Choćby najmniejsza pomoc będzie dla niejogromnym darem serca i wierzymy, że to dobro powróci do Państwa zwielokrotnione w najmniej oczekiwanej chwili…

 

 

Fundacja Dzieciom wraz z Rodziną Góralczyków

Sylwia, Bogdan, Wiktoria i Hania


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4699 Góralczyk Hanna Magdalena

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
4699 Góralczyk Hanna Magdalena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Apella S.A.
EADS
ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów
Fundacja Warbud – Warto Pomagać – Warszawa
Bodycote