Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Cudnik Kamil

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
3464

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2005-04-05

Schorzenie:
mukowiscydoza

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

    Kamilek jest chory na mukowiscydozę – bardzo ciężką, nieuleczalną chorobę genetyczną, która systematycznie wyniszcza cały organizm. Rodzice pragną zapewnić synowi w miarę normalne życie, choć jest to niezmierne trudne.

    W celu opóźnienia rozwoju choroby, Kamil musi mieć systematycznie oczyszczane oskrzela z gęstego zalegającego śluzu, co wymaga podawania leków upłynniających i fizjoterapii układu oddechowego. Efektywna fizjoterapia poprawia drożność oskrzeli, a także przez stałe eliminowanie bakterii, substancji zapalnych i proteolitycznych ogranicza nasilenia przewlekłych stanów zapalnych, zwalniając rozwój nieodwracalnego uszkodzenia oskrzeli i płuc. W okresach zaostrzeń, w celu opanowania zakażenia bakteryjnego oskrzeli i płuc stosuje się wysokie dawki antybiotyków. Niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu do codziennej rehabilitacji.

    Kamil przyjmuje enzymy trzustkowe, które pomagają w trawieniu tłuszczów i białek oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, których wchłanianie jest również upośledzone z równoczesnym stosowaniem wysoko energetycznej diety, pokrywającej 120-150% dobowego zapotrzebowania kalorycznego dla zdrowych rówieśników.

    Koszty leczenia i rehabilitacji dziecka chorego na mukowiscydozę rosną w miarę rozwoju choroby. Nadchodzi taki moment, że choremu jest niezbędna całodobowa tlenoterapia (aparat kosztuje 6 – 9 tys.zł), a domowe leczenie należy prowadzić coraz to innym antybiotykiem – niestety droższym i pełnopłatnym.

    Nadzieją na dłuższe życie chorego jest transplantacja płuc, jednak taka operacja jest niewyobrażalnie droga, bowiem sam zabieg operacyjny kosztuje szacunkowo 260 tys.$ i w Polsce jeszcze nie był wykonany u chorego na mukowiscydozę. Rodzice Kamilka nie są w stanie sprostać kosztom leczenia i rehabilitacji dziecka. Fundacja w imieniu rodziców prosi o wsparcie w tej trudnej walce z chorobą ich syna.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
3464 Cudnik Kamil

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
3464 Cudnik Kamil darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Apella S.A.
Bazalt Przedsiębiorstwo Górniczo-Produkcyjne – Złotoryja
Ebejot Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestcyjno-Budowlane, Warszawa
Bank BPH
LIDEX – Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji