Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Krykwiński Daniel

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
31065

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2008-03-16

Schorzenie:
zespół Aspergera - spektrum autyzmu

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Daniela Krykwińskiego.

Oto prośba mamy Daniela:

Daniel urodził się w 2008 roku. Trudny poród a potem dużo płaczu i lęku z obydwu  stron. Był bardzo płaczliwy i „niedotykalski” . Gdy synek miał 3,5 m-ca, trafiliśmy z nim do szpitala, stan okazał się bardzo zły, anemia i stwierdzono między twardówką a oponą pajęczą przewlekły krwiak podtwardówkowy otaczający cała lewą półkulę mózgu oraz krwawienie do siatkówkowe. Danielek miał stwierdzone lekkie porażenie mózgowe, słabe napięcie mięśniowe i jego rozwój był pod znakiem zapytania, diagnoza lekarzy była straszna, może nie chodzić i nie mówić, ponieważ nie było wiadomo, jakie szkody narobił krwiak.

Zaczęliśmy bardzo intensywnie jeździć na rehabilitację, dzięki czemu rozwój synka „podgonił”, zaczął chodzić i mówić. Daniel w bardzo dużym stopniu fizycznie dorównywał swoim rówieśnikom, lecz emocjonalnie i społecznie było i jest coś nie tak. Zauważyłam, że jest aspołeczny, wycofany, w sytuacjach nowych i spontanicznych zachowuje się bardzo niespokojnie, wręcz nienaturalnie. Jest nadwrażliwy na dźwięki, smaki i dotyk. Długo nie chciał się przytulać i nie mówił co czuje. Dużym problemem było i nadal jest to, że nie chce rozmawiać (choć potrafi pięknie opowiadać i dużo) z nikim poza rodziną, tylko raczej kiwa głową. Problemy z komunikacją pojawiły się jeszcze w przedszkolu. Syn ma stwierdzony Mutyzm wybiórczy. Jest wyobcowany, wystraszony i zagubiony poza domem. W szkole uczy się dobrze, trzeba mu tłumaczyć i poświęcić więcej uwagi, lecz jak to mają dzieci z Aspergerem jest bardzo inteligentny. Orzeczenie na Zespół Aspergera ma od 2016.

Synek ma spore problemy zdrowotne, boli go często brzuch, nie jest to jednoznacznie zdiagnozowane, lecz w dużej mierze wiąże to z nerwicą żołądka. Ma stwierdzoną wysoką alergię, bylice, obecnie przyjmuje leki. Bardzo dużo dały synowi ćwiczenia Integracji Sensorycznej i korekcyjne, rewalidacja w szkole, od października 2016 roku korzysta z zajęć w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Myszkowie. Systematyczna i bardzo intensywna praca przynosi efekty, ja jako mama widzę to. Prawdą jednak jest, że czym jest starszy tym więcej się od niego oczekuje i w domu, a szczególnie poza nim. Wiem, że trzeba z nim pracować i poświęcać mu więcej czasu i uwagi niż przeciętnemu dziecku. Do wszystkich tych działań potrzebne są pieniążki i dlatego też ten apel.

Synek bardzo przeżył śmierć taty, który chorował prawie dwa lata. Okres choroby, a także teraz po śmierci jest niezwykle trudny. Daniel ma mnie i młodszego brata a także kochających dziadków.

Za okazaną pomoc z góry BARDZO DZIĘKUJEMY!

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
31065 Krykwiński Daniel

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
31065 Krykwiński Daniel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kim Group Kuczek i Gaweł sp.j. – Kraków
GlaxoSmithKline Polska
Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o., Gdynia
Simple
Bazalt Przedsiębiorstwo Górniczo-Produkcyjne – Złotoryja