Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kulczyńska Weronika

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2802

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2002-02-06

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, zespół Dandy -Walkera, epilepsja, wada wzroku

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” zwraca się z gorącą prośbą o pomoc finansową na leczenie i rehabilitację naszej podopiecznej Weroniki.

Weronika urodziła się, jako wcześniak, ważyła 1000 g, stwierdzono u niej mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, spastyczność, zespół Dandy-Walkera, epilepsję. Weronika jest pogodnym dzieckiem, aczkolwiek wymaga całodobowej opieki. Dziewczynka nie chodzi, nie mówi, samodzielnie nie potrafi jeść, ponadto cierpi na epilepsję. Jest po operacji stawów biodrowych, operacja odbyła się w 2009 r. w Klinice w Łodzi. Gdy pojechała na kontrolę do ortopedy do Czeskiego Cieszyna, okazało się, że jest źle zoperowana i musi mieć w przyszłości korektę. Korekta będzie wykonana w Cieszynie –  koszt 5-10.000 zł. Dziecko jest leczone neurologicznie. Po ostatniej wizycie okazało się, że będzie miała zabieg botulinowy w prawą rączkę, gdyż ma przykurcz, jest on zbyt duży, aby można go było zlikwidować masażami – koszt zabiegu 1000 zł, po tym zabiegu musi być systematycznie rehabilitowana, żeby nie powstały ponownie przykurcze.

Rehabilitacja In Corpore to koszt 70 zł/h. Jest szansa, że Weronika zacznie wykonywać różne czynności samodzielnie, jednak jest potrzebna intensywna rehabilitacja różnymi technikami. Za wszystkie zabiegi rodzice płacą sami, gdyż NFZ nie ma podpisanych umów z Czeskim Cieszynem. Koszty rehabilitacji, masaże, sprzęt rehabilitacyjny, dojazdy do lekarzy, są kosztowne. Zaprzestanie leczenia i rehabilitacji grozi dziecku pogłębieniem schorzenia i skazaniem na wózek inwalidzki do końca życia. Sytuacja materialna rodziny jest trudna, gdyż wynajmują mieszkanie.

Każda wpłacona przez Państwa złotówka pozwoli na polepszenie stanu zdrowia Weroniki. Wszystkim ludziom o gorących i otwartych sercach z góry serdecznie dziękujemy!

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2802 Kulczyńska Weronika

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
2802 Kulczyńska Weronika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

NSZZ Solidarność – Mazowsze
Bobrowiecka 3
Oriflame Products Poland
Fundacja Orlen – Dar Serca
Nomos sp. z o.o. sp.k.