Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Krupka Maria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
27510

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2010-05-07

Schorzenie:
padaczka lekooporna, wada genetyczna - delecja chromosomu X, opóźnienie rozwoju mowy, opóźnienie rozwoju psychoruchowego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Marii Krupki.

Marysia urodziła się 7 maja 2010 jako zdrowe dziecko. Jednak wraz z upływem każdego miesiąca nie następował oczekiwany rozwój. Ogromna wiotkość mięśniowa spowodowała, że Marysia bardzo długo nie była w stanie siedzieć, raczkować, ani chodzić. Codzienna rehabilitacja i ciężka, praca powoli zaczęły przynosić efekty i po ponad dwóch latach zaczęła chodzić! Kiedy Marysia skończyła trzy lata i zaczęła uczęszczać do przedszkola, ujawniła się padaczka lekooporna, która nie poddaje się leczeniu, dotychczas dostępnymi i stosowanymi lekami. Przez ostatnie dwa lata Marysia przeszła dwukrotnie terapię sterydową polegającą na wielomiesięcznym podawaniu domięśniowo leku Synacthen. Leczenie okazało się skuteczne krótkoterminowo, a spowodowało ogromną ilość niebezpiecznych skutków ubocznych utrzymujących się wiele miesięcy.

Teraz Marysia ma skończone 5 lat, jest pogodna, uśmiechnięta, chętnie psoci, jest bardzo ciekawa świata, ma ogromny potencjał. Dzięki prowadzonej  terapii Marysia coraz więcej rozumie, naśladuje, komunikuje. Mówi mama, tata zaczyna wymawiać głoski, sylaby. Ponieważ rozwój mózgu i mowy jest ograniczony w czasie, niezbędna jest codzienna intensywna, wielokierunkowa rehabilitacja która sporo kosztuje: 45 minut zajęć neurologopedycznych to koszt 80 zł do tego rehabilitacja, integracja sensoryczna, hipoterapia.

W ostatnich miesiącach pojawiła się szansa – leczenia padaczki lekoopornej tzw. marihuaną medyczną. Jedyny dostępny i dopuszczony do obrotu w Polsce lek Sativex nie jest refundowany, a opakowanie kosztuje około 2 500 zł.

Jeśli możesz i chcesz pomóc Marysi w leczeniu i rehabilitacji wesprzyj ją dowolną kwotą jednorazowo lub zasilając co miesiąc numer konta Fundacji.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
27510 Krupka Maria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
27510 Krupka Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

SPEC S.A., Warszawa
Fundacja Orlen – Dar Serca
Zakład Produkcyjno-Handlowy Uszczelmet, Tuszyma
Solid Logistics
WestLB Bank Polska S.A. – Warszawa