Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Raczyński Robert

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
27440

Województwo:
warmińsko-mazurskie

Data urodzenia:
2005-03-03

Schorzenie:
choroba Charcota-Mariego-Tootha, dysplazja w obrębie prawego hipokampa i jądra migdałowatego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Roberta Raczyńskiego.

Oto prośba rodziców chłopca:

Robert cierpi na rzadką chorobę – postępującą : polineuropatię Charcot – Marie – Tooth, która odbiera sprawność i czucie między innymi w rękach i stopach. Niestety natura obdarzyła syna jeszcze innymi współtowarzyszącymi chorobami takimi jak: niezłośliwy nowotwór mózgu czy torbiel nerki podkowiastej, niskorosłość, koślawość stóp i kolan, skolioza, nietolerancja laktozy.

Syn bardzo kocha muzykę. W 2012 dostał się do Państwowej Szkoły Muzycznej z najwyższą ilością punktów. Miesiąc później okazało się, że choroba rok po roku będzie odbierać mu czucie w rękach i stopach. Póki co nasz syn jest w IV klasie: ćwiczy, trenuje i nigdy się nie poddaje. Korzysta ze wszelkiej pomocy: 12-tu lekarzy specjalistów, rehabilitantów, terapeutów. Talent muzyczny rozwija na ile mu wystarcza sił. Sam chętnie angażuje się w prace społeczne. Oprócz tego pięknie maluje za co jest często nagradzany w konkursach plastycznych. Do rozwijania pasji potrzebuje sprawnego ciała i szczęśliwego ducha. Pomoże mu w tym wykupienie serii zabiegów z fizjoterapii i relaksoterapii, zalecanych turnusów rehabilitacyjnych nad morzem w miesiącach kwietniu i październiku. Syn potrzebuje specjalistycznego rotoru z tak zwanym biofeedback’iem orazsprzętu do domowej hydroterapii.

Jesteśmy 4-osobową rodziną, żyjącą póki co w dobrych warunkach. Dom jest przygotowany do funkcjonowania bez tzw. barier. Niestety rozważamy sprzedaż domu z racji sporego i długotrwającego obciążenia finansowego wydatkami finansowymi związanymi nie tylko z leczeniem Roberta ale także leczeniem 2 pozostałych członków rodziny. Pragniemy uniknąć przeprowadzki ze względu na rokowanie oraz na warunki, które stworzyliśmy synowi. Pracujemy uczciwie, zatrudnieni na etatach, niebawem jednak stan zdrowia syna może wymóc na jednym z nas decyzję o rezygnacji z pracy. Od listopada 2015 roku, Robert z racji różnych dolegliwości i częstych wyjazdów do lekarzy i na rehabilitację jest na tzw. edukacji domowej. W dalszym ciągu nie wykluczono decyzji o operacji wycięcia zmiany w głębokich strukturach mózgu. Czekają nas kolejne rezonanse i wyjazdy do Warszawy.

Robert to miły ,serdeczny, mały wielki człowiek. Każdy kto go spotyka jest pod wrażeniem jego wrażliwości, pogody ducha i ciepła. Syn nigdy nie pyta ,, Mamo, dlaczego ? ” odkąd wie, że bez czucia w dłoniach też można komponować muzykę czy malować obrazy. Jak niemal każdy chłopiec marzy o spotkaniu z Leo Messim. W zeszłym roku udało nam się doprowadzić syna do spotkania z ulubionym aktorem. Roberta marzenia są naszymi marzeniami…


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
27440 Raczyński Robert

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
27440 Raczyński Robert darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kanlux SA
ASTER
Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
LIVER Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chorym na Schorzenia Dróg Żółciowych i Wątroby