Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kasiarz-Tatar Krystian

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
22115

Województwo:
małopolskie

Data urodzenia:
2009-12-31

Schorzenie:
autyzm

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Krystiana Kasiarz-Tatara.

Krystianek ma 6 lat, cierpi na autyzm i całościowe zaburzenia rozwoju psychicznego. Chłopiec ma poważne problemy z nawiązywaniem kontaktu, przejawia labilność emocjonalną, co objawia się nieuzasadnionym przechodzeniem w skrajne stany emocjonalne od euforii po całkowity brak reakcji na otoczenie. Występują u niego silne zaburzenia czucia własnego ciała (boli go wycieranie ręcznikiem, zakładanie niektórych ubrań, a nie czuje bólu dotykając całą dłonią kaktusa czy gorącego grzejnika, odporny jest na bóle zwiastujące jakieś choroby jak np. ból ucha), ma też słabą koordynację ruchową, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nie mówi, a brak rozwoju mowy nie jest w żaden sposób przez niego kompensowany, nie rozumie też komunikatów słownych. Krystianek przejawia silne tendencje do fiksacji, wpada w stereotypie ruchowe. Nie posługuje się przedmiotami zgodnie z ich funkcją. Chłopiec bardzo często miewa nieprzespane noce i nie odsypia ich. Potrzeba jest stałych leków nasennych oraz wyciszających w ciągu dnia, gdyż zdarza się mu być agresywnym w stosunku do innych. Bardzo źle znosi jakiekolwiek najmniejsze zmiany w trybie dnia (zmiana drogi do przedszkola, nowe miejsce np. inna przychodnia, zakupy w innym sklepie, przypadkowe umycie buzi czy rąk, przemeblowanie).

Z uwagi na te i wiele innych problemów, jakie towarzyszą opiece nad chłopcem, konieczna jest stała codzienna rehabilitacja, systematyczna kontrola pediatry, psychiatry, logopedy, neurologa, terapeutów. Kolejki do specjalistów są na tyle wydłużone (od 3 miesięcy do 2 lat), że mama zmuszona jest leczyć syna prywatnie. To samo się tyczy zajęć rehabilitacyjnych. Bardzo ważna jest częstotliwość i systematyczność. Krystiana i jego młodszego brata mama wychowuje sama. Z uwagi na stan zdrowia Krystiana nie może podjąć pracy, gdyż wymaga on opieki praktycznie cały czas. Nawet jak chłopiec przebywa w specjalistycznym przedszkolu to musi być „pod telefonem”. Krystian bierze leki przeciwalergiczne i niestety w placówce nie mogą mu ich podać. Dojazdy do przedszkola PROMITIS codziennie z domu rodzinnego są nierealne, dlatego mama chłopca postanowiła zamieszkać w Krakowie, gdzie wynajmuje mieszkanie.

Bardzo prosimy o wsparcie, ponieważ potrzebne są środki na regularne zajęcia Krystianka, leki, elementy stymulacyjne i uspokajające. (kołderka obciążeniowa do spania, trampolina, obciążniki na kończyny, bardzo przydałaby się bieżnia do chodzenia, na jakiej ćwiczy podczas zajęć SI)
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
22115 Kasiarz-Tatar Krystian

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
22115 Kasiarz-Tatar Krystian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Stroer Media Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa
Empik Sp. z o.o., Warszawa
Biprocemwap S.A.
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Warszawa
Skalski Michał – Warszawa