Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kot Milena

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21983

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2013-03-23

Schorzenie:
rozmiękanie istoty białej mózgu

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacją Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą do ludzi życzliwych i wyrozumiałych, do sponsorów i darczyńców dobrej woli i dobrego serca, o pomoc w zgromadzeniu funduszy na niezbędną rehabilitację i leczenie  Mileny Kot.

Milenka ma 6 miesięcy, po urodzeniu dostała 10 pkt. w skali Apgar, jednak potem okazało się, że nie potrafi prawidłowo ssać. W szpitalu przebywaliśmy 3 tyg., dziecko uczyło się odruchu, a dodatkowo poddawano je koniecznym badaniom. W mózgu nie było żadnych zmian, okazało się jednak, że Milenka ma lekkie niedotlenienie i to spowodowało trudności z jedzeniem.

Po dwóch tyg. pobytu w szpitalu lekarz prowadząca wypisała dziecko do domu z sądą silikonową w nosku. W domu Milenka zaczęła robić postępy w jedzeniu, rodzice bardzo się cieszyli, że wszystko idzie w dobrym kierunku. I nagle, w jednej chwili ich świat się zawalił. Milenka dostała gorączki 42 stopnie C, dziecko zostało natychmiast zawiezione do szpitala. Okazało się, że ma poważną sepsę, wstrząs septyczny i ogromne niedotlenienie.

Diagnoza? Rozmiękanie istoty białej mózgu, padaczka i gastrostomia w brzuszku. Lekarze nie pozostawili rodzicom żadnych złudzeń. Dziecko ma nie trzymać główki, nie siedzieć, nie chodzić, nie mówić i Bóg wie co jeszcze. Na szczęście Milenka jest bardzo silna i dzielna, nie w głowie jej żegnać się z rodzicami. Od początku jest rehabilitowana. Najpierw 3 miesiące w szpitalu, a teraz 3 miesiące w domu trochę przez mamę i trochę przez rehabilitanta z domowego hospicjum.

Na początku nie było z dzieckiem żadnego kontaktu, teraz zaczyna skupiać wzrok, zaczyna się uśmiechać, powolutku podnosi główkę. Bardzo wierzymy w to, że systematyczna rehabilitacja prowadzona od pierwszych chwil  może zdziałać cuda. Niestety Milenka, oprócz rehabilitacji, potrzebuje wieloprofilowego leczenia oraz dalszej diagnostyki. Większość z tych wizyt jest prywatna, a koszty leczenia, dojazdów i rehabilitacji przerastają możliwości finansowe rodziców.

Prosimy z całego serca o rozpowszechnianie naszego apelu wśród ludzi życzliwych, prosimy o jakąkolwiek pomoc pieniężną, darowizny na konto Fundacji.

Za każdą pomoc będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21983 Kot Milena

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
21983 Kot Milena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Kegar Sp. z o.o., Kępice
Polfa S.A. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne
Stalprodukt – Centrostal Kraków sp. z o.o.
IO Venezia sp.j., Warszawa
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia