Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Klociński Marek

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21895

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1999-08-02

Schorzenie:
zespół Aspergera

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wparcie finansowe dla naszego podopiecznego Marka Klocińskiego.

Oto historia Marka:

Marek jest chłopcem, który od urodzenia cierpi na zaburzenia autystyczne – Zespół Aspergera. Dodatkowo kilka lat temu okazało się, że Marek ma wrodzony zespół długiej szczęki. Na co dzień jest pogodnym chłopcem, jednak odbiór przez niego świata zewnętrznego, jak i rozwój emocjonalny powoduje trudności w komunikowaniu się ze światem zewnętrznym, trudności w rozwoju płynnej mowy, czytaniu czy też odczuwaniu i zgłaszaniu własnych potrzeb. W porównaniu z rówieśnikami istnieje ogromna różnica w jego rozwoju społecznym i emocjonalnym. Nie ustaję jednak w wysiłkach, aby jak najlepiej przygotować go do samodzielnego życia. Na co dzień pomagam mu opanować materiał lekcyjny, rozwinąć koordynację ruchową, nauczyć prawidłowych relacji społecznych i zachowania zasad wspólnej egzystencji. Marek regularnie korzysta z zajęć z psychologiem, logopedą, terapeutą SI. Dodatkowo dużo ćwiczymy w domu. Niestety potrzeby z upływem czasu rosną a mnie, jako samotnej matce nie jest łatwo zabezpieczyć najważniejsze potrzeby dzieci oraz pokryć koszty koniecznej terapii Marka. W chwili obecnej najpilniejsze są zabiegi w komorze hiperbarycznej, cena jednego zabiegu to 150 zł, aby terapia przyniosła pozytywne efekty, potrzeba ich odbyć kilka. Bardzo kosztowne również będzie leczenie ortodontyczne. Marek jest zakwalifikowany do operacji kształtowania kości szczęki oraz korekty zgryzu stałym aparatem, którego koszt nie jest refundowany przez NFZ. Leczenie będzie procesem długotrwałym i może potrwać nawet ponad dwa lata. W tym czasie konieczne są comiesięczne wizyty u lekarzy specjalistów, które muszę opłacić z własnych środków. Bardzo dużą poprawę można zaobserwować po każdym wyjeździe na turnus rehabilitacyjny. Przy dwóch turnusach w roku ich koszy są dla nas wręcz niebotyczne.

Dlatego też Państwa choćby skromna ofiarność, będzie dla nas bezcenna. A dzięki niej, będę mogła podarować mojemu synowi lepszą i bardziej samodzielną przyszłość.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21895 Klociński Marek

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
21895 Klociński Marek darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Runotex
Fundacja Orlen – Dar Serca
Energa S.A. – Gdańsk
TADMAR – Technika Grzewcza
Arcybractwo Miłosierdzia – Kraków