Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Grylak Klaudia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21631

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2007-04-23

Schorzenie:
padaczka bezdrgawkowa, przykurcz kciuków, wcześniactwo, wrodzona wada serca, wada oka, utrata słuchu, zrośnięte nerki

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Klaudii Grylak.

Klaudusia urodziła się w 34 tygodniu jako druga z bliźniaczek. Pierwsze co dało się zauważyć, to uszkodzenie mięśnia dźwigowego kącika ust. Po badaniach wykryto jeszcze niedokrwistość oraz wrodzoną wadę serca. Dziewczynka od 4 tygodnia życia jest rehabilitowana z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego. W kolejnych latach mama konsultowała jej stan zdrowia u wielu specjalistów, jednak często jej obawy i sugestie były zbywane. Jednak nie poddała się i w 2011 roku trafił do Centrum Zdrowia Dziecka. Tutaj niestety potwierdziły się jej najgorsze obawy. U Klaudii początkowo rozpoznano: nerkę podkowiastą Q63.1, dysfunkcję pęcherza moczowego, prawostronne obwodowe porażenie nerwu twarzowego VII, dysfunkcje zwieraczowo–wypieraczowe, dysfunkcje gastrologiczne, powiększoną wątrobę o znacznej echogeniczności. Niestety, dalsze badania pokazały, że to nie wszystko. 18.04.2013 wykryto u Klaudii padaczkę bezdrgawkową, a kilka dni potem stwierdzono utratę słuchu w prawym uchu oraz wadę oka.

Klaudia jest pod opieką specjalistów: kardiologa, neurologa, hepatologa, immunologa, fizykoterapeuty, urologa, nefrologa, gastrologa, alergologa, laryngologa, okulisty, diabetologa, dietetyka, psychologa.

W maju 2013 roku Klaudusi zostało przyznane orzeczenie o niepełnosprawności. Klaudia jest cudowną i radosną dziewczynką. Jednak czasem płacze, kiedy zamiast do szkoły musi jechać na 3 tygodnie rehabilitacji, czemu znów boli ją brzuszek i nie może zrobić siusiu. W codziennym życiu bardzo przeszkadza jej osłabiona siła mięśniowa obu rąk oraz zaburzenia w działaniu stawów kciuków. Kiedy dziewczynka nie może otworzyć drzwi w szkole, pomaga jej w tym siostra, ale kiedy po raz kolejny wypada jej z rąk kredka, mama widzi jak ze smutkiem patrzy na swoje oporne ręce.  Klaudusia chce być jak inne dzieci. Chce jeździć na rowerze (ma problem z utrzymaniem kierownicy), chce jechać na wycieczkę nie martwiąc się, gdzie jest toaleta, do której musi dotrzeć natychmiast, chce żyć jak inne dzieci.

Mama mocno wierzy, że się to uda. Niestety rehabilitacja i koszty specjalistycznych badań przekraczają możliwości finansowe rodziny. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi, którym los chorych dzieci nie jest obojętny. Każda wpłacona złotówka to krok w kierunku zdrowia Klaudii.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21631 Grylak Klaudia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
21631 Grylak Klaudia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Zakład Zielarski Kawon-Hurt Nowak sp.j.
JM Trans sp. z o.o., Katowice
Xelion – Doradcy Finansowi
Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. – Kielce
Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego