Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jurewicz Klara

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21621

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2009-04-15

Schorzenie:
cukrzyca typu 1

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie dla naszej podopiecznej Klary Jurewicz.

Oto apel Klary:

Nazywam się Klara Jurewicz. Jestem kilkuletnią dziewczynką i mieszkam w Warszawie wraz z rodzicami i siostrą bliźniaczką – Amelią. Od lutego 2013 r. jestem chora na cukrzycę typu 1. Na początku miałam niepokojące objawy : chudnięcie, częste picie i wydalanie moczu, pogorszenie nastroju. Rodzice, którzy wcześniej zmagali się już z chorobą układu moczowego mojej siostry – Amelki , zlecili zbadanie moczu. Cukier w moczu był bardzo duży a rodzice zaczęli się bać – czuli, że nie będzie dobrze.

I rzeczywiście- trafiłam na 10 dni do szpitala, gdzie od razu zdiagnozowano cukrzycę. W szpitalu wyrównano moją chorobą a rodzice nauczyli się „obsługi ” cukrzycy. Teraz insulina musi być dostarczana do organizmu z zewnątrz – poprzez pompę insulinową a co kilka dni rodzice robią mi nowe wkłucie. Muszę mieć często badany cukier – z krwi z ukłutego palca, ale jakoś się do tego już przyzwyczaiłam.

Będę chora zawsze, bo komórki produkujące insulinę są już zniszczone – choroba jest nieuleczalna. Złe wyrównanie poziomu cukrów w organizmie skutkuje w przyszłości poważnymi powikłaniami, na które narażone są głównie nerki, oczy, serce, nerwy.

Moja choroba wymaga stale wielu preparatów medycznych oraz koniecznych do obsługi pompy insulinowej takich jak: insulina, paski testowe do glukometru, osprzęt do pompy – wkłucia i strzykawki, preparaty odkażające, kremy do znieczuleń, maści gojące, igły do pena, płynna glukoza itp.

Poza tym żyję normalnie – lubię chodzić do przedszkola, bawić się z siostrą i z innymi przyjaciółmi. Lubię śpiewać i tańczyć. Świetnie jeżdżę na rowerze, a place zabaw nie mają przede mną żadnych tajemnic. Chętnie rysuję, a rodzice już uczą mnie rozpoznawać cyfry i litery.

Ostatnio rodzice dowiedzieli się o systemie ciągłego monitorowania glikemii (CGM). Pozwala on lepiej kontrolować zmiany poziomu cukru w organizmie, które zależą od bardzo wielu czynników: stanu zdrowia, aktywności fizycznej, przyjmowanych posiłków, prawidłowości obliczeń dawek insuliny, przeżywanych emocji, pory roku itp. Nawet udało się założyć mi ten system na kilka dni w formie bezpłatnego testu.

Rodzice są zadowoleni z działania systemu i bardzo chcą mi go założyć. Jednorazowo potrzeba na niego 1500 zł oraz blisko 1000 zł miesięcznie na elektrody.

Systematyczne leczenie cukrzycy pochłania znaczne środki finansowe a gdyby udało się dodatkowo sfinansować system ciągłego monitorowania glikemii, moja choroba byłaby lepiej opanowana.

Dlatego zwracam się do wszystkich o wsparcie finansowe na wskazane moje subkonto w Fundacji. Z góry dziękuję wszystkim wspaniałym Darczyńcom.

Wasz 1 % podatku oraz wszystkie inne wpłaty, to dla mnie bardzo duża pomoc.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21621 Jurewicz Klara

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
21621 Jurewicz Klara darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

International Paper
Spółdzielnia Mleczarska Ryki
Andra Sp. z o.o., Warszawa
Energa S.A. – Gdańsk
GOFIN – Wydawnictwo Podatkowe