Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dębowski Kacper

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21477

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2003-08-04

Schorzenie:
choroba Niemanna-Picka typu C

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o udzielenie wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację Kacpra Dębowskiego.

Kacperek urodził się zdrowy i silny. Rozwijał się prawidłowo do 6 roku życia i nikt nie przypuszczał, że jest tak poważnie chory. Kiedy pojawiły się zaburzenia równowagi, koncentracji oraz inne problemy rodzice zaczęli szukać przyczyny. Po trzech latach badań postawiono diagnozę – choroba Niemanna-Picka typ C – rzadka choroba genetyczna atakująca mózg. Złogi lipidowe odkładające się w mózgu stopniowo go uszkadzają. Kacperek coraz gorzej chodzi, mówi, ma problemy z pamięcią i koncentracją, zaburzenia widzenia, połykania, drżenie rąk i ogromną nadwrażliwość dotykową. Od marca 2013r. bardzo dużym problemem stały się napady padaczki.

Kacperek zawsze uwielbiał grać w piłkę i do dnia dzisiejszego chętnie idzie lub jedzie na 3-kołowym rowerku (bo na innym już nie daje rady) na boisko, by tam pograć z tatą w piłkę. Zaburzenia równowagi powodują, że po krótkim czasie jest bardzo zmęczony i musi wracać do domu. Nie potrafi już rzucać piłką, coraz gorzej ją łapie, a w czasie gry często przewraca się. Jego największa pasja w życiu, jaką jest piłka powoli oddala się poza granice jego możliwości, podobnie jak zwykła zabawa z rówieśnikami, czy zabawa w domu. Beztroskie dzieciństwo Kacperka przekształciło się w ciągłą walkę – nierówną walkę z chorobą.

Lekarze opiekujący się Kacperkiem zalecają jak najwięcej ruchu i aktywności, aby jak najdłużej utrzymać jego sprawność fizyczną, manualną i podtrzymywać poczucie własnej wartości, mimo tak wielu trudów i niepowodzeń, jakie stają mu na drodze. Dlatego konieczne są zajęcia rehabilitacyjne, ruchowe, hipoterapia, ćwiczenia na basenie oraz leki, które nie są refundowane przez NFZ. Wiąże się to z ogromnymi kosztami, których rodzice nie są w stanie pokryć z własnych dochodów.

Stąd nasza wielka prośba o pomoc finansową. Pieniądze, które Państwo przekażecie dla Kacperka będą wielkim darem serca i pomogą stworzyć dla niego chociaż namiastkę takiego życia, jakie chciałby mieć każdy nastolatek. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dar serca.

Bo my-rodzice i młodszy brat Szymon-chcielibyśmy, aby Kacperek:

– Jak najdłużej był samodzielny

– By zawsze mógł chodzić do szkoły

– Aby nigdy nie musiał jeździć na wózku inwalidzkim

– By jak najdłużej do nas mówił, uśmiechał się

– I aby jak najdłużej żył.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21477 Dębowski Kacper

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
21477 Dębowski Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Bankowa im. dr. Mariana Kantona, Warszawa
Kegar Sp. z o.o., Kępice
Apella S.A.
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa
Bodycote