Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kaczmarek Jakub

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
21259

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2011-11-21

Schorzenie:
zespół wad wrodzonych, szczelina środkowa szyi z niedorozwojem skóry i zatoką w obrębie szczeliny, wrodzony niedorozwój lewej ręki, niedorozwój śródręcza i palców lewej ręki

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Jakuba Kaczmarka.

Nasz syn Jakub Kaczmarek urodził się 21 listopada 2011 roku z zespołem wad wrodzonych, tj.: szczelina środkowa szyi z niedorozwojem skóry i zatoką w obrębie szczeliny oraz wrodzony niedorozwój lewej ręki- niedorozwój śródręcza i palców lewej ręki.

Nasz synek jest już po kilku operacjach. Wszystko zaczęło się gdy miał zaledwie półtora roku. W pierwszej kolejności, w roku 2013 przeszedł operację polegającą na wycięciu kawałka skóry na szyi w miejscu, gdzie się nie zrosła (gdyż prawdopodobnie trzymał tam rączkę, która w efekcie też się nie rozwinęła). Po miesiącu od operacji czekała go rehabilitacja blizny, która pozostała mu na szyi. W kolejnych latach rozpoczęły się operacje rączki. Pierwsza z nich odbyła się w czerwcu 2015 roku w Klinice Chirurgi Dziecięcej we Wrocławiu, podczas której w efekcie nasz synek uzyskał pierwszy paluszek. Szybkie zagojenie rany pozwoliły, że już w tym samym roku w październiku, nasz synek przeszedł przez kolejny etap operacji, podczas której, uzyskany w efekcie paluszek w pierwszym etapie operacji został przekształcony na postać kciuka. Kolejne miesiące wymagały zagojenia się rany pooperacyjnej. Ale już w styczniu 2016 roku nasz synek dostał szansę na kolejną operację.
Na tym etapie naszemu synkowi włożono specjalny aparat do rączki, którego zadaniem było rozciągnięcie zrośniętego miejsca dłoni, aby w późniejszych etapach operacji można było wydzielić kolejne paluszki, ponieważ bez tego nie dałoby się rozdzielić kolejnych paluszków, gdyż wymagałoby to w wielu miejscach przeszczepu skóry.
Niestety ten etap operacji przeszedł z niepowodzeniem, gdyż po kilku dniach od operacji zamontowany aparat nie przyjął się w organizmie naszego synka. Od tej pory minął rok, dla naszego synka przygotowywany jest specjalistyczny aparat, który jest dostępny jedynie za zagranicą i związany jest z wysokimi kosztami.

Mimo tego, co nasz synek przeszedł w ciągu dwóch ostatnich lat, jesteśmy bardzo dumni z niego- zwłaszcza z tego jak poradził sobie z bólem, jaki czekał go po każdej przebytej operacji. W obecnej chwili od września 2016 roku Jakub uczęszcza do przedszkola. Jako dziecko z każdą rzeczą radzi sobie jak potrafi najlepiej. Dużą pomocą jest dla niego paluszek, którego już ma, dzięki któremu potrafi przytrzymać każdą rzecz.

Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie miał zupełnie sprawną rączkę i wszystkie paluszki. Dlatego tez zwracamy się do wszystkich Instytucji i Ludzi czułych na cierpienie dzieci z prośbą o przekazie 1% podatku aby nasz synek mógł mieć wszystkie paluszki i bawić się jak inne dzieci.

Z wyrazami szacunku

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Rodzice Jakuba


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
21259 Kaczmarek Jakub

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
21259 Kaczmarek Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

MultiProjekt
DOMBUD
Clematis – Szkółka Pojemnikowa
United Way – Fundacja Wspólna Droga
Fundacja Polska Miedź