Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bielska Amelia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
20987

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2012-04-07

Schorzenie:
zaburzenia neurorozwojowe, opóźniony rozwój psychoruchowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla 11-miesięcznych bliźniaków: Amelki i Marcinka.

Dzieci urodziły się w 31 tygodniu ciąży jako wcześniaki.

Amelka urodziła się w ciężkim stanie, dostała 1 pkt w skali Apgar, przez kilka dni przebywała pod respiratorem, przez 2 tygodnie na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. Od urodzenia ma rozpoznane torbiele wewnątrzczaszkowe, które są systematycznie kontrolowane. Amelka wygrała z retinopatią wcześniaczą. Do 9 miesiąca życia występował niedosłuch jednostronny, w chwili obecnej rodzice czekają na badania kontrolne. Od 9 miesiąca życia dziecko jest pod stała opieką hematoonkologa z powodu powiększonych węzłów chłonnych. Amelka w 3 miesiącu życia miała rozpoznaną asymetrię ułożeniową, zaburzenia neurorozwojowe związane ze skrajnym wcześniactwem i podwyższone napięcie mięśniowe. Na rehabilitację czekaliśmy 3 miesiące i pewne patologiczne odruchy już się utrwaliły.

Marcin urodził się w stanie dobrym, na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka także spędził 2 tygodnie. Od 6 miesiąca życia ma rozpoznaną torbiel wewnątrzczaszkową i asymetrię rogów komór mózgowych. Wygrał z retinopatią wcześniaczą. Podobnie jak siostra, Marcin do 9 miesiąca nie słyszał na jedno ucho, proponowano nam zabieg operacyjny, rodzice bali się o syna i udali się do innego lekarza, który zaproponował leczenie zachowawcze, w chwili obecnej czekają na badanie kontrolne słuchu. Marcinek w 3 miesiącu życia miał rozpoznaną asymetrię ułożeniową, zaburzenia neurorozwojowe związane ze skrajnym wcześniactwem i podwyższone napięcie mięśniowe. Na rehabilitację też czekał 3 miesiące i pewne patologiczne odruchy już się utrwaliły.

Bliźniaki robią postępy, ale nadal wymagają  rehabilitacji, w związku z tym rodzice chcą, aby wyjechali na turnus rehabilitacyjny. Koszt jednego wyjazdu to min. 6000 zł. Obecnie Amelia i Marcin korzystają z terapii NDT Bobath i kinesiology taping. Osiąganie postępów w rozwoju fizycznym i psychicznym uwarunkowane jest ciągłą pracą wymagającą czasu oraz środków finansowych.

Zwracamy się w związku z tym z ogromną prośbą o wsparcie finansowe w formie przekazania 1% podatku lub wpłaty darowizny na konto Amelii i Marcina, gdyż rodziców nie stać, aby zapewnić dzieciom kompleksową rehabilitację, która jest jedynym sposobem na poprawę ich zdrowia.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
20987 Bielska Amelia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
20987 Bielska Amelia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Polsat – Warszawa
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński
Simple
MultiProjekt
Energa S.A. – Gdańsk