Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Knuth Dagmara

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2060

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
1998-11-07

Schorzenie:
encefalopatia, wada serca- ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ( stan po operacji serca ), cechy autystyczne

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc w gromadzeniu środków finansowych przeznaczonych na leczenie i rehabilitacje Dagmary Knuth.

Dagmara urodziła się z wrodzoną wadą serca (ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej – stan po operacji serca) oraz z encefalopatią okołoporodową – jest to opóźnienie w rozwoju psychoruchowym. Dodatkowo dziewczynka posiada cechy autystyczne. Jej rodzice robią wszystko co tylko w ich mocy, aby stan córki nie pogarszał się, a małymi kroczkami posuwał się do przodu. Na dzień dzisiejszy Dagmara poddawana jest terapii behawioralnej dla dzieci autystycznych, ponieważ tylko ta terapia wpływa pozytywnie na poprawę jej nauczania, ponadto jest cały czas poddawana rehabilitacji, uczęszcza na zajęcie z hipoterapii, a takie zabiegi są kosztowne.

Choroba Dagmary to poważny problem, drugi zaś to trudna sytuacja finansowa. Mama dziewczynki pracuje prawie za najniższe wynagrodzenie, ojciec zajmuje się córką, która potrzebuje całodobowej opieki. Skromne środki finansowe są jednak nie dość wystarczające na regularne pokrycie opłat, nie mówiąc już o kosztach rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, leczeniu specjalistycznym. W ostatnim czasie okazało się, ze Dagmara ma następną przewlekłą chorobę – cukrzycę 2 typu i dużej niedoczynności tarczycy. To oznacza kolejne wydatki na leki i odpowiednią dietę, która jest bardzo kosztowna.

W całym swym cierpieniu Dagmara jest niesamowicie pogodnym, prawie zawsze uśmiechniętym dzieckiem, dla jej rodziców najważniejsze jest, aby Dagmarka w przyszłości mogła być w miarę samodzielna, aby tak się mogło stać potrzebna jest systematyczna rehabilitacja. Ze względu na widoczne postępy w rozwoju ruchowym i psychicznym wskazane jest dalsze kontynuowanie leczenia poprzez rehabilitację, hipoterapię, zajęcia logopedyczne, hydromasaż. Wiąże się to z częstymi pobytami na turnusach rehabilitacyjnych, które są bardzo kosztowne, jednorazowy koszt pobytu na turnusie wynosi ok. 3,5 tyś. zł. Kwota ta znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny.

Liczymy bardzo na ludzką wrażliwość i wierzymy głęboko, że znajdą się ludzie o wielkich sercach, którzy  nie są obojętni na chorobę dziecka i tym wszystkim dedykujemy każdą nową umiejętność zdobytą przez Dagmarę.  Ważna jest każda najmniejsza wpłata ofiarowana ze szczerego serca. Z góry dziękujemy za wsparcie.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2060 Knuth Dagmara

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
2060 Knuth Dagmara darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Pater Firma A.E. Daniluk, Siemiatycze
Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Warszawa
Elektrociepłownia Marcel sp. z o.o., Radlin
SPEC S.A., Warszawa
IO Venezia sp.j., Warszawa