Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Knuth Dagmara

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2060

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
1998-11-07

Schorzenie:
encefalopatia, wada serca- ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ( stan po operacji serca ), cechy autystyczne

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc w gromadzeniu środków finansowych przeznaczonych na leczenie i rehabilitacje Dagmary Knuth.

Dagmara urodziła się z wrodzoną wadą serca (ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej – stan po operacji serca) oraz z encefalopatią okołoporodową – jest to opóźnienie w rozwoju psychoruchowym. Dodatkowo dziewczynka posiada cechy autystyczne i ma padaczkę. Jej rodzice robią wszystko co tylko w ich mocy, aby stan córki nie pogarszał się, a małymi kroczkami posuwał się do przodu.

Na dzień dzisiejszy Dagmara poddawana jest terapii behawioralnej dla dzieci autystycznych, ponadto jest cały czas poddawana rehabilitacji, uczęszcza na zajęcia z hipoterapii, hydroterapii, dogoterapii. Takie zabiegi są kosztowne. Choroba to poważny problem, drugi zaś to trudna sytuacja finansowa. Mama pracuje prawie za najniższe wynagrodzenie, ojciec dziecka zajmuje się Dagmarą, która potrzebuje całodobowej opieki (dostaje z tego tytułu zasiłki z MOPS-u ). Skromne środki finansowe są jednak nie dość wystarczające na regularne pokrycie opłat, nie mówiąc już o kosztach rehabilitacji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, leczeniu specjalistycznym.

Dagmara choruje również na przewlekłą nieuleczalną chorobę Hashimoto – jest to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, to oznacza kolejne wydatki na leki i odpowiednią dietę, która jest bardzo kosztowna. W całym swym cierpieniu Dagmara jest niesamowicie pogodnym, prawie zawsze uśmiechniętym dzieckiem, bo pomimo swojej pełnoletności już zawsze będzie funkcjonować na poziomie małego dziecka, zależnego zawsze od rodziców. Najważniejsze jest to, żeby Dagmarka nie cofała się w rozwoju. Aby tak się mogło stać potrzebna jest systematyczna rehabilitacja poprzez zajęcia z integracji sensorycznej, terapii biofeedback, zajęcia z logopedą. Wiąże się to z częstymi pobytami na turnusach rehabilitacyjnych, gdzie jednorazowy koszt pobytu wynosi ok.5 tyś. zł. Kwota ta znacznie przekracza możliwości finansowe jej rodziny. Liczymy na ludzką wrażliwość i wierzymy, że znajdą się ludzie o wielkich sercach. Ważna jest każda najmniejsza wpłata ofiarowana ze szczerego serca.

Z góry dziękujemy za wsparcie.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2060 Knuth Dagmara

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
2060 Knuth Dagmara darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Medical Aid For Poland Fund – London
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
TiM S.A., Bielsko Biała
Fundacja Bre Banku, Warszawa
TADMAR – Technika Grzewcza