Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kośmińska Amelia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
19452

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2012-07-16

Schorzenie:
zespół wad wrodzonych

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośba o pomoc dla naszej podopiecznej Amelii Kośmińskiej.

Amelka przyszła na świat 16 lipca 2012 r. Urodziła się z wieloma złożonymi wadami wrodzonymi: układu pokarmowego, ciężką wadą rozwojową układu moczowo-płciowego, wadą serca, rozszczepem kręgosłupa, brakiem prawej nerki, złożoną wadą miednicy, brakiem prawej nóżki oraz brakiem części prawego płata czołowego mózgu.
Przez pierwsze dwa miesiące życia nie przybierała na wadze. Lekarze stwierdzili zespół krótkiego jelita, który kwalifikował ją do założenia Broviaca. Jest to cewnik umieszczony w sercu, za pomocą którego dostarcza się niezbędne składniki odżywcze prosto do krwioobiegu.
Niestety, w momencie kiedy Amelce przybywało ciałka, uaktywniło się wodogłowie. Ze względu na jej liczne wady i zrosty po poprzednich operacjach, lekarze nie mogli zastosować najbezpieczniejszej i najskuteczniejszej formy leczenia. Najczęściej wstawia się zastawkę do jamy otrzewnej, czyli nadmiar płynu z głowy kieruje się, za pomocą drenu, do brzuszka. W przypadku naszej podopiecznej, aby zmniejszyć ciśnienie w główce, wstawiono zbiornik Rickhama, który wymagał opróżniania trzy razy dobę. Dziewczynka bardzo dzielnie znosiła te codzienne nakłuwania. Jednak i to rozwiązanie nie zdało egzaminu. Produkcja płynu była na tyle duża, że, mimo regularnego odbarczania, stan tej kruszynki się pogarszał. Poza tym, w okolicy zbiornika, robiły się podskórne nacieki, tworząc na główce duży bąbel z płynem.

Nie mając innego wyjścia,chirurdzy zdecydowali się zaryzykować i wstawić zastawkę do serca. Od tej pory Amelka ma dwa cewniki w swoim małym serduszku. Metoda ta się sprawdza, ale istnieje duże prawdopodobieństwo zakrzepu. Wodogłowie ustało i dziecko mogło w końcu wrócić do domu.
W najbliższych tygodniach czeka ją jeszcze operacja rozszczepu kręgosłupa. Bardzo skomplikowana, ze względu na rozległe zmiany patologiczne w budowie jej ciała.
W następnych latach plastyka pęcherza wynicowanego, udrożnienie i zespolenie jelit i rekonstrukcja miednicy.

Amelka jest niezwykle silnym i wiecznie uśmiechniętym dzieckiem. Każdego dnia pokazuje, jak bardzo chce żyć. Dzielnie znosi wszelkie zabiegi i stawia czoła następnym.
Jest jeszcze bardzo malutka i nie zdaje sobie sprawy z tego, co się z nią dzieje, ale bije z niej niesamowita siła, która staje się wręcz namacalna po każdej operacji. Swoim rodzicom pokazuje tym samym, że muszą mieć wiarę w lepsze jutro. Od momentu jej narodzin wielokrotnie odbierano im nadzieję, że Amelka będzie żyła. Jednak im dłużej patrzą na uśmiech córeczki, postanowili nie poddawać się. Ze względu na złożoną wadę układu kostnego pragną zapewnić jej odpowiednią opiekę i rehabilitację.

Amelka jest oczkiem w głowie swoich rodziców. Zrobią co w ich mocy, aby mimo wszystko wiodła szczęśliwe życie. Ma zapewnioną bezgraniczną i bezwarunkową miłość! Rodzice obawiają się tylko sytuacji, w której ich możliwości finansowe wyczerpią się…

Możesz pomóc!

ZA WSZELKĄ OKAZANĄ POMOC I ŻYCZLIWOŚĆ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY .


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
19452 Kośmińska Amelia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
19452 Kośmińska Amelia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego
Biprocemwap S.A.
Bodycote
APC Presmet sp. z o.o., Opole
NEUCA SA