Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jurek Milena

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
18412

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2011-03-28

Schorzenie:
symbrachydaktylia typ jednopalczasty dłoni prawej, niedorozwój kości śródręcza, brak palców II-V, hipoplazja, skrócenie prawej kończyny górnej

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośba o pomoc dla Milenki.

Milenka urodziła się w marcu 2011 roku. Jest mądrą, radosną, ciekawą świata, a przede wszystkim bardzo dzielną dziewczynką. Po porodzie u Milenki rozpoznano zespół wad wrodzonych prawej kończyny górnej  – symbrachydaktylię typu jednopalczastego prawej dłoni, niedorozwój kości śródręcza, całkowity brak palców II – V,  hipoplazję i złe usytuowanie jedynego nie do końca wykształconego palca – kciuka, w wolnym tłumaczeniu: brak prawej dłoni.

W wyniku tych wad nasza podopieczna ma dodatkowo skróconą prawą kończynę górną na całej jej długości, co w konsekwencji doprowadziło do postępujących już wad kręgosłupa i zaburzeń symetrii ciała.

Od urodzenia Milenka wymaga stałej opieki neurologicznej, ortopedycznej, logopedycznej i rehabilitacyjnej ze względu na swoją wadę dłoni oraz na wykryte silne obniżenie napięcia  mięśniowego, które przejawia się u niej wadą kręgosłupa, szpotawością kolan i stóp oraz problemami na tle sensorycznym i logopedycznym.

Rodzice Milenki pragną, aby życie ich córeczki było jak najbardziej zbliżone do normalnego. Jest na to ogromna szansa. Rehabilitanci twierdzą, że Milenka jest dzieckiem o ogromnym potencjale. Dzięki ciągłej rehabilitacji postęp w rozwoju Milenki i jej rączki jest bardzo duży, jednak w dalszym ciągu takie podstawowe umiejętności jak chwytanie przedmiotów czy samodzielne jedzenie, które u innych dzieci są naturalnym etapem rozwoju, dla Milenki stanowią ogromne wyzwanie i trudności.

Aby uzyskała ona odruch chwytny, który naturalnie posiadają wszystkie zdrowe dzieci oraz aby w jak największym stopniu poprawić sprawność jej rączki konieczne jest przeprowadzenie cyklu operacji w Klinice Chirurgii Ręki w Hamburgu, które dają szansę na częściową rekonstrukcję dłoni i palców dziecka. Wiąże się niestety z bardzo dużymi kosztami – ok. 85 000 zł. Niestety rodzice Milenki nie posiadają tak dużej kwoty pieniędzy i samodzielnie nie są w stanie jej zgromadzić w tak krótkim czasie. Dla nich rozpoczęła się obecnie walka nie tylko z chorobą ich córeczki oraz brakiem możliwości finansowych, ale także z czasem, gdyż pierwsza operacja musi być wykonana już za parę miesięcy – we wrześniu 2013 roku.

Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie i  pomoc  finansową w leczeniu naszej podopiecznej Milenki. Dla dziewczynki liczy się każdy grosz, każda złotówka, każdy nawet najmniejszy gest, który zbliży ją do upragnionej kwoty na operację dłoni!

PODAJ MILENCE SWOJĄ POMOCNĄ DŁOŃ !


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
18412 Jurek Milena

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
18412 Jurek Milena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Bobrowiecka 3
KSB
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Asseco Business Solutions
Pierrot – Świat prezentów