Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Irzyk Daria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
18071

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2009-11-11

Schorzenie:
zespół di George\'a, opóźniony rozwój psychoruchowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Darii Irzyk.

U Darii rozpoznano opóźnienie rozwoju psychoruchowego z cechami dysmorfii oraz podejrzewa się zespół Di George’a. Dziewczynka objęta jest opieką w poradniach: rehabilitacyjnej, genetycznej, endokrynologicznej, okulistycznej, laryngologicznej, psychologicznej i logopedycznej.

Pomimo prowadzonej od 2 miesiąca życia rehabilitacji rozwój psychoruchowy Darii przebiega z opóźnieniem. Przez pierwsze 4 miesiące dziewczynka była rehabilitowana metodą Vojty, a potem metodą Bobath, obecnie korzysta z rehabilitacji ruchowej, zajęć stymulujących rozwój, terapii psychologicznej i logopedycznej. W wieku 4 lat Daria postawiła swoje pierwsze samodzielne kroki, do chodzenia musi używać butów ortopedycznych, ponieważ koślawi stopy.

Rodzice mają świadomość tego, że systematyczne usprawnianie jest tym, co pozwoli w przyszłości usamodzielnić się dziecku. W miarę możliwości starają się również korzystać z prywatnej rehabilitacji. Raz w tygodniu wożą Darię na terapię w kombinezonie ADELI, ale to zaledwie kropla w morzu potrzeb, a na więcej ich po prostu nie stać. Ponieważ Daria potrzebuje całodobowej opieki, jedynym żywicielem rodziny jest tata dziecka.

Niestety niedorozwój psychoruchowy z cechami dysmorfii to nie jedyne schorzenie rozpoznane u Darii. Drugie, które o wiele bardziej ich niepokoi, to rozpoznanie, lecz niepotwierdzone z powodu braku zgodności lekarzy, zespołu Di George’a. Mimo sfinansowania przez rodziców drogiego badania genetycznego, nadal nie ma pewności, czy Daria jest obciążona tą specyficzną wadą genetyczną czy nie. Lekarze naciskają na rodziców, żeby powtórzyć badanie, a ich po prostu na to nie stać.

Pomimo tych wszystkich przeżyć, trudu rehabilitacji, na jaki narażona jest Daria od urodzenia, jest ona bardzo radosnym, pogodnym dzieckiem, które swoim uśmiechem potrafi odgonić wszystkie ciemnie chmury kłębiące się nad rodziną. Rodzice kochają ją z całego serca i dziękują Bogu, że ją mają!

Zwracamy się do Państwa o wsparcie, które zostanie wykorzystane na przeprowadzenie kolejnej diagnostyki molekularnej oraz na leczenie, rehabilitację i stymulację rozwoju Darii.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
18071 Irzyk Daria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
18071 Irzyk Daria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa
Fundacja Opiekuńcza IP – Kwidzyn S.A.
Invest Komfort S.A., Gdynia
Zakład Zielarski Kawon-Hurt Nowak sp.j.
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów