Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Jatczak Mikołaj

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
17037

Województwo:
zachodniopomorskie

Data urodzenia:
2007-01-08

Schorzenie:
mikroaberacja chromosomowa, delecja 10q 11.22-q11.23, opóźniony rozwój psychoruchowy, zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia mowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Mikołaja Jatczaka.

Mikołaj jest pogodnym i “głodnym doświadczania” sześcioletnim chłopcem z zaburzeniami mowy, zaburzeniami motoryki małej i dużej. Urodził się z niedotlenieniem mózgu, słabym napięciem mięśniowym. Od czwartego miesiąca życia jest systematycznie rehabilitowany,stymulowany. Był badany pod kontem zaburzeń neurologicznych, genetycznych, metabolicznych – lekarze nie znaleźli przyczyny dysharmonii rozwojowej. Dlatego mama chłopca skupiła się na terapii zajęciowej z dzieckiem.

Dotychczasowa pomoc terapeutyczna pozwoliła Mikołajowi pokonać milowe schody -dzisiaj chodzi, biega, zaczyna coraz sprawniej pokonywać przeszkody. Wymaga ciągłej stymulacji, terapii i pracy indywidualnej. Obecnie jego rehabilitacja szczególnie skierowana jest na zajęcia logopedyczne, neurologopedyczne (masaże buzi, ćwiczenia języka,itp) oraz zajęcia integracji sensorycznej. Mikołaj ma problemy z rączkami i słabo mówi. Uczęszcza do przedszkola integracyjnego, jak również na dodatkowe ogólnorozwojowe zajęcia indywidualne i grupowe. We wrześniu rozpoczął terapię Johansena, która ma na celu wyciszyć go, wspomóc koncentrację, pobudzić pracę mózgu. Jest to kosztowna terapia, ale daje szansę na poprawę funkcjonowania.

Mikołaj wymaga wielu zajęć terapeutycznych, ale finansowo rodziców naszego podopiecznego nie stać na zapewnienie ich wszystkich. Wybierają te najważniejsze, na miarę ich finansowych możliwości. Wskazany jest basen, rehabilitacja ruchowa, aby wzmacniać mięśnie (słabe napięcie górnej części kręgosłupa), jak i intensywna praca logopedyczna. Rodzice starają się zapewnić Mikołajowi pomoc, ale niestety funduszy nie starcza na wszystko. Mikołaj wymaga ciężkiej i długiej rehabilitacji, aby mógł normalnie funkcjonować. Dlatego zwracamy się do wszystkich z prośbą o wsparcie.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
17037 Jatczak Mikołaj

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
17037 Jatczak Mikołaj darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

IO Venezia sp.j., Warszawa
Fundacja BGŻ
Gazeta Ubezpieczeniowa
Gollwitzer
Greinplast Sp. z o.o., Krasne