Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kucharska Zuzanna

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
15755

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2008-11-17

Schorzenie:
zaburzenia neurofizjologiczne, opóźnienie rozwoju psychoruchowego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Zuzanny Kucharskiej.

Zuzia urodziła się 17.11.2008r. i nic nie wskazywało na to, że może być chora. Dopiero ok. 3 miesiąca rodzice zwrócili uwagę, że dziecko nie trzyma sztywno główki, nie potrafi leżąc na brzuchu podnieść głowy i cały czas ma sztywno zaciśnięte piąstki. Zaniepokoiło ich to i po wizycie u neurologa (popartych wieloma badaniami) okazało się, że Zuzia ma opóźnienie psychoruchowe, którego przyczyną było niedotlenienie podczas porodu. Rodzice rozpoczęli wówczas rehabilitację w Ośrodku Dzieci Niepełnosprawnych. Później pedagog pracujący z Zuzią stwierdził także opóźnienie umysłowe. Był to dla rodziców cios w samo serce. Ale postanowili nie poddawać się i walczyć o jedyne dziecko. Dzisiaj Zuzia ma 4 lata: nie mówi, jest nadpobudliwym dzieckiem. Obecnie dojeżdża do Ośrodka we Włocławku, jeździ na naukę wczesnego wspomagania rozwoju do Poradni pedagogiczno-psychologicznej w Lipnie, dwa razy w tygodniu prywatnie na zajęcia z Integracji Sensorycznej oraz prywatne zajęcia z logopedą prowadzone metodą behawioralną. Oprócz tego co jakiś czas bierze udział w 2-tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym. Jednak koszty, jakie ponoszą rodzice są olbrzymie, dodatkowo niemałe pieniądze wydają na dojazdy, a także specjalistów np. neurologa z Centrum Zdrowia Dziecka, okulistę, psychiatrę z Torunia oraz wizyty na oddziale neurologii dziecięcej w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy. Także leki pomagające w lepszym rozwoju Zuzi bardzo dużo kosztują. Finansowo rodzicom jest bardzo ciężko, gdyż pracuje tylko tata Zuzi (a sam musi dojeżdżać do pracy). Mama nie pracuje, ponieważ Zuzia wymaga ciągłej opieki i systematyczności w zajęciach stymulujących rozwój, bo kto tego lepiej dopilnuje niż troskliwy rodzic. Rodzice mimo wszystko nie poddają się i mają nadzieję, że kiedyś ich trud i poświęcenie pozwoli osiągnąć cel, do którego dążą, a jakim jest zdrowie dziecka.

Wierzymy i mamy nadzieję, że są ludzie, którym nie jest obojętny los dzieci wymagających pomocy takich jak Zuzia. Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
15755 Kucharska Zuzanna

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
15755 Kucharska Zuzanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Polsat – Warszawa
ELGROM
Empik Sp. z o.o., Warszawa
Giełda Papierów Wartościowych S.A. – Warszawa
Biprocemwap S.A.