Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Górczyk Maja

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
14598

Województwo:
dolnośląskie

Data urodzenia:
2008-05-31

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, padaczka, niedowład spastyczny kończyn dolnych, opóźniony rozwój psychoruchowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośba o pomoc dla Mai Górczyk.

Maja od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Podstawowej jednostce chorobowej towarzyszy również wzmożona spastyczność czterokończynowa oraz napady epileptyczne. Od wczesnego dzieciństwa jest systematycznie rehabilitowana, jednak, aby rehabilitacja przynosiła pożądane efekty, musi ona zostać poddana kosztownemu zabiegowi fibrotomii, który poprzez nacięcie włókiem mięśniowych ma na celu zminimalizowanie spastyczności kończyn. Koszt takiego zabiegu to na dzień dzisiejszy 7500 zł, natomiast brakująca kwota do całkowitej spłaty należności za przeprowadzony zabieg to 2500 zł. Oprócz rehabilitacji w warunkach domowych potrzebne są jednak po przebytym zabiegu specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne, które mają działanie bardziej kompleksowe. Od kilku lat Maja uczestniczy w specjalnym programie leczniczo-rehabilitacyjnym w Ośrodku Hipoterapii i Rehabilitacji „ZABAJKA” w Stawnicy. Aby utrzymać efekty przebytego zabiegu Maja powinna, co najmniej 5-6 razy w roku brać udział w dwutygodniowych turnusach rehabilitacyjnych. Maja jest jeszcze małym dzieckiem, ma dopiero 5 lat, rokowania są obiecujące. Rodzice bardzo chcieliby, by w przyszłości mogła w miarę samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Przybliżyć Maję do wymarzonego celu, jakim jest jej samodzielność, może jedynie przeprowadzenie wyżej opisanego zabiegu i długoletnia, wręcz katorżnicza rehabilitacja.

Rodzina utrzymuje się ze świadczenia MOPS-u, które na dzień dzisiejszy wynosi 1365 zł, co z ledwością wystarcza na pokrycie bieżących kosztów związanych z utrzymaniem rodziny, ponieważ mają jeszcze syna w wieku szkolnym, a co tu mówić jeszcze o rehabilitacji, czy przeprowadzeniu tak kosztownego zabiegu, jakim jest fibrotomia. Na dzień dzisiejszy koszt jednego turnusu wynosi 5200 zł, co całkowicie przekracza możliwości finansowe rodziny, a tylko taka rehabilitacja pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów systematycznej terapii. Mama samotnie wychowuje dzieci, ponieważ ojciec Mai w momencie, kiedy dowiedział się o chorobie córki wyjechał za granicę, a stan zdrowia Mai nie pozwala jej na podjęcie jakiejkolwiek, nawet dorywczej pracy, gdyż potrzebuje ona całodobowej opieki.

Otrzymane wsparcie finansowe w całości zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z rehabilitacją oraz pokrycie brakującej kwoty niezbędnej do przeprowadzenia zabiegu. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w gromadzeniu funduszy potrzebnych na kontynuowanie rehabilitacji Mai.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
14598 Górczyk Maja

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
14598 Górczyk Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

BENQ
Stowarzyszenie Na Rzecz Bliźniąt Podwójny Uśmiech
Energoprojekt Biuro Studiów i Proj.Energ – Warszawa
BAYER Sp. z o.o., Warszawa
Skalski Michał – Warszawa