Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Lizak Igor

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11521

Województwo:
wielkopolskie

Data urodzenia:
2005-06-21

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, reinopatia III st, krótkowzroczność

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom”Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośba o pomoc dla Igora Lizaka (Jagieluka).

Igor ma mózgowe porażenie dziecięce spowodowane uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Uszkodzenie to ma charakter niepostępujący, doszło do niego w czasie okołoporodowym. Urodził się w 26 tygodniu ciąży, z wagą 890gr. Nie chodzi jeszcze i nie mówi. Rehabilitacja dziecka ma charakter wieloprofilowy. Oprócz neurorozwojowej kinezyterapii, terapii logopedycznej, psychologicznej, ćwiczeń w wodzie, hipoterapii i dogoterapii, w zaleceniach zespołu orzekającego wskazano na potrzebę kształcenia specjalnego Igora, przeznaczonego dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną (upośledzeniem umysłowym w stopniu znacznym, niepełnosprawnością ruchową oraz niedowidzeniem), realizowane w Ośrodku rewalidacyjno- Wychowawczym. Ponadto zalecano terapię logopedyczną celem usprawniania aparatu artykulacyjnego oraz rozwoju mowy. Wskazano również na potrzebę permanentnej rehabilitacji oraz stałej opieki osoby dorosłej oraz nadzoru specjalistów m.in. z zakresu neurologii, okulistyki.

Rehabilitacja na dotychczasowym poziomie jest niewystarczająca, a jej ograniczenie może nieodwracalnie uniemożliwić usamodzielnienie się małoletniego w zakresie ruchowym. Igor wymaga ciągłych konsultacji u specjalistów z zakresu medycyny. Dla rodziców to olbrzymi wydatek. Rehabilitacja wymaga nie tylko wiele uwagi i czasu, ale ciągłych, systematycznych ćwiczeń na odpowiednim sprzęcie i pod nadzorem rehabilitanta. W ostatnim czasie Igorek robi znaczne postępy, więc jest szansa że rozwinie się jego mowa i samodzielnie będzie chodzić.

Dlatego każda pomoc finansowa będzie ogromną radością oraz dużym wsparciem dla Igora. Każda złotówka dofinansowania zbliża go do lepszego jutra i do turnusu  oraz do świata, w którym nasz podopieczny mógłby samodzielnie funkcjonować. Dzięki mozolnej pracy wielu specjalistów i intensywnym ćwiczeniom chłopiec robi postępy. Jest szansa, że będzie samodzielnie chodził i w miarę możliwości „normalnie” funkcjonował, dlatego każde wsparcie finansowe – nawet minimalne, daje światło, aby Igor dorównał zdrowym rówieśnikom. Jednak, aby to osiągnąć, wymagany jest duży nakład finansowy.

Specjalistyczny sprzęt jest bardzo drogi, a codzienna rehabilitacja kosztowna na tyle, że w znaczny sposób przekracza możliwości finansowe rodziny.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie dalszego leczenia i rehabilitacji Igorka.

Zobacz rehabilitację Igorka w Ośrodku Amicus:

http://dzieciom.pl/film/igor-jagieluk


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11521 Lizak Igor

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
11521 Lizak Igor darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Timex S.A. – Warszawa
Spółdzielnia Mleczarska Ryki
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa
BOSSA.pl
Neon Efekt Świetlne Urządzenia Reklamowe – Wołomin