Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kopeć Malwina Dominika

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
1149

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
1998-03-18

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, zespół Westa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Malwiny Kopeć.

Malwina urodziła się jako ośmiomiesięczny wcześniak. Była duża- 2,4 kg, więc nie została włożona do inkubatora i wtedy zaczęły się problemy. Zaczęto ją ratować, gdy dostała zaburzeń oddychania. Zapadła w miesięczną śpiączkę. Niestety, mózg był już niedotleniony i zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce ( mózg, ręce i nogi są już porażone) oraz ciężką postać padaczki. Nie dawano jej szans na przeżycie, ale Malwinka chciała żyć. Dla  rodziny pierwsze lata po urodzeniu się Malwinki to bardzo trudny okres – ataki padaczki, wzywanie karetki, pobyty w szpitalu, ciągłe choroby.

Obecnie po odpowiednim dobraniu leków Malwinka nie ma ataków padaczki. Jednakże, cały czas bardzo ciężko i mozolnie rodzice z nią pracują. Życie codzienne rodziny to wizyty u rehabilitantów, lekarzy i specjalistów. Od 3. miesiąca życia Malwinka była pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka i różnych ośrodków rehabilitacyjnych. Neurolog twierdzi, że Malwinka byłaby leżącą bez kontaktu „roślinką”, gdyby nie ćwiczenia umysłowe i fizyczne. Dlatego rodzice ćwiczyli i ćwiczą z nią do utraty sił, by lepiej sobie radziła. Zrobili wszystko, co było w ich mocy.

Obecnie Malwina ma 16 lat i uczy się w szkole specjalnej. Oprócz kłopotów ruchowych, jest też upośledzona. Dopiero po powtórzeniu jakiejś czynności ok 200 razy, nauczy się jej. Dzięki ciągłym ćwiczeniom Malwinka raczkuje, chodzi trzymana za rączkę po domu i w szkole, a dłuższe trasy pokonuje na wózku. Chodzi tez przy czwórnogach-laskach o czterech podporach. Próbuje chodzić przy pomocy kijków trackingowych, co jest bardzo trudne, bo trzeba pokonywać strach. Bardzo chciałaby chodzić samodzielnie i ma na to duże szanse. Ciągle rodzice wierzą, że sytuacja Malwinki się poprawi, że będzie chodziła.

Dziewczynka, pomimo pomocy logopedy, mówi tylko parę słów, uczy się mowy alternatywnej. Wymaga pomocy w sytuacjach codziennych. Jej wielkim sukcesem jest to, że je samodzielnie. Pomimo swoich ułomności, jest miłą, wesołą dziewczynką, wrażliwą na krzywdę innych ludzi i zwierząt. Malwinka ma również zaburzenia równowagi. Bardzo pomogłyby jej turnusy rehabilitacyjne, gdzie ćwiczy się w tzw „kombinezonach kosmicznych”. Turnusy dają fachową pomoc, ale są bardzo drogie. To wszystko osiągnęła dzięki pomocy dobrych ludzi i tylko Bóg wie, jak bardzo rodzice im dziękują za pomoc i tyle dobra, że Malwinka tyle umie. Mama  dziecka nie pracuje ze względu na opiekę nad Malwiną, pobiera zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej, tata jest rolnikiem.

NFZ niewiele pomaga takim dzieciom i trzeba za większość terapii płacić. Rodzice bardzo się martwią, że nie mogą zapewnić Malwince dostępu do kompleksowej rehabilitacji, niestety nawet żyjąc skromnie nie są w stanie  finansowo zapewnić Malwince fachowej opieki.

Bardzo gorąco prosimy Państwa jeszcze raz o pomoc finansową na leczenie Malwinki. Pieniądze przeznaczone będą w całości na ten cel. Będziemy ogromnie wdzięczna za każdą pomoc dla Malwinki. Każdy grosz się liczy. Pieniądze najbardziej potrzebne są na turnusy rehabilitacyjne.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
1149 Kopeć Malwina Dominika

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
1149 Kopeć Malwina Dominika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Nomos sp. z o.o. sp.k.
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
PBM Południe S.A.
Trec Nutrition sp. z o.o., Gdynia
Ekopoldex FPH Tomasz Podlodowski, Myślenice