Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kasperski Daniel Marcel

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
11250

Województwo:
wielkopolskie

Data urodzenia:
2006-03-17

Schorzenie:
ADHD, zaburzenia integracji sensorycznej, opóźniony rozwój mowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą o pomoc dla Daniela Ludwiczaka.

Daniel ma całościowe zaburzenie rozwoju – zaburzenia ze spektrum autyzmu, opóźniony rozwój mowy, zaburzenia aktywności i uwagi oraz zaburzenie integracji sensorycznej m.in. nadwrażliwość zmysłową w zakresie wszystkich kanałów sensorycznych, poważne zaburzenia integracji zmysłów w zakresie układu przedsionkowo-proprioceptywnego. Daniel od ponad trzech lat jest pod stałą opieką psychiatry, psychologa oraz neurologa, uczęszcza do Ośrodka Wczesnej Interwencji na stałą terapię (pedagog, psycholog, logopeda), jak i do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Zaburzenia Daniela wymagają uczęszczania na terapię sensoryczną, która jest bardzo kosztowna i nie jest refundowana przez NFZ (koszt miesięcznej terapi 8 spotkań 500zł). Mamie marzy się jeszcze terapia EEG biofeedback, jest to bardzo znana i skuteczna forma rehabilitacji, koszt jednego treningu to 60 zł, a dla uzyskania efektów potrzebnych jest tych treningów ok. 40 dla dzieci z zaburzeniami. Problemy Daniela bardzo utrudniają jego funkcjonowanie w szkole, dlatego mało co wynosi z zajęć, często się izoluje. Od września idzie do pierwszej klasy, niestety w szkole ogólnodostędnej, ponieważ w szkole integracyjnej nie było dla niego już miejsca. Jest to dla niego wielkie wyzwanie, bo Daniel jednak potrzebuje specjalnego i indiwidulanego podejścia, a wiadomo, że przy grupie 25 dzieci jest to niemożliwe. Dlatego na pewno od września będzie potrzebował jeszcze większego wsparcia pedagogicznego oraz psychologicznego. Daniel poza swoimi problemami jest bardzo radosnym chłopcem, który uwielbia się mocno przytulać. Bardzo sprawnie wykonuje kontrukcje z klocków lego. Mama ma nadzieję, że odpowiednia rehabilitacja pomoże Danielowi w nauce, sprostaniu regułom życia społecznego i osiągnięcia sukcesu. Niestety koszty rehabilitacji przekraczają jej możliwości finansowe, tym bardziej, że Daniel ma starszego brata Mikołaja z podobnymi schorzeniami i potrzebami. Wyjazdy na rehabilitację oraz opieka nad dziećmi pochłania cały jej czas i niestety była zmuszona zrezygnować z pracy. Jedynymi środkami utrzymania są alimenty i świadczenie pielęgnacyjne.

W sierpniu Daniel i Mikołaj mają wyjechać na turnus rehabilitacyjny do ośrodka Zabajka. Mamy nadzieję, że dzięku wielu osobom o wrażliwym sercu uda się uzbierać resztę potrzebnej kwoty (3000zł). PEFRON sfinansował tylko 2000 zł.

Wszystkie uzbierane środki pieniężne zostaną przeznaczone na:

  • turnusy rehabilitacyjne
  • pomoce dydaktyczne
  • prywatną rehabilitację (terapia sensoryczna, biofeedbeck)

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11250 Kasperski Daniel Marcel

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (stary numer, który zostanie całkowicie zastąpiony)

Tytułem:
11250 Kasperski Daniel Marcel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

EADS
Bodycote
Bank BPH
Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A – Warszawa
MultiProjekt