Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Emilka Krok

Nasza podopieczna przebyła chorobę nowotworową, chemioterapię, skutkiem której stała się dzieckiem niepełnosprawnym. Porusza się na wózku inwalidzkim. Ma zwichnięte stawy biodrowe, niedowład lewej nogi, mocne skrzywienie kręgosłupa, mimo to jest dzieckiem szczególnie uzdolnionym – zawsze uzyskuje wysoką średnią ocen ( szkołę podstawową ukończyła ze średnią ocen 5,7).

Należy do Klubu Sportowego ,,Start” w Poznaniu, dzięki któremu odnosi sukcesy w swoim ulubionym sporcie – pływaniu. Ustanowiła rekord Polski w swojej kategorii na 50 m stylem dowolnym oraz zdobyła liczne złote medale na mistrzostwach ogólnokrajowych.

Emilia Krok - zdjęcia

Dużo radości i satysfakcji przynosi jej taniec na wózku w Integracyjnym Zespole Tańca Ludowego ,,Cepelia” w Poznaniu. Brała udział w wielu pokazach m. in. konkursy „O Poznańską Bamberkę” – w Poznaniu, „O Mazowiecką Wierzbę” – w Warszawie, a także z okazji „Dni Olsztyna”. Najbardziej prestiżowym był występ w Istambule na „International Smiling Child Festiwal”, gdzie zespół reprezentował Polskę przed międzynarodową publicznością.

Emilia Krok - zdjęcia

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Astromal sp. z o.o. – Święciechowa
Fundacja Oriflame Dzieciom
Fundusz Pomocy Dla Pracowników Banku BPH S.A., Kraków
Biprocemwap S.A.
Mimo Wszystko – Fundacja Anny Dymnej