Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Misja

Rozetka - prof. Zbigniew Religa Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Jej misję wspiera i promuje Beata Tyszkiewicz jako przewodnicząca Rady Programowej Fundacji.

Mamy ponad 27 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi.Pomagamy chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całego kraju. Najczęściej pochodzą one z ubogich rodzin.
wykres 2014

 

Nie pobieramy prowizji od wpłat darczyńców ani opłat za prowadzenie subkont podopiecznych

Przekazujemy fundusze na leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby. Szczęśliwie spotykamy się ze zrozumieniem wielu instytucji i osób, które doceniają nasz trud i starają się bezinteresownie nas wspierać. Dzięki Darczyńcom nasi podopieczni mają szansę na szczęśliwszą przyszłość, poprawę zdrowia i sprawności fizycznej. Fundacja również sama stara się o pozyskanie dodatkowych środków finansowych, m.in. prowadząc działalność wydawniczą.

zdjęcie dziewczynki podczas rehabilitacjiZapewniamy podopiecznym rehabilitację w naszych Ośrodkach AMICUS,  BIOMICUS i CEMICUS, oraz zakwaterowanie dla dziecka i jego rodzica w hostelach pielęgnacyjno-opiekuńczych podczas turnusu.

  • Fundacja wdrożyła SAP Business One – zintegrowany system informacyjny wspomagający zarządzanie
  • Coroczny audyt w Fundacji przeprowadza firma Rödl & Partner
  • Działalność Fundacji nadzorują Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Nadleśnictwo Kaliska
Stowarzyszenie Na Rzecz Bliźniąt Podwójny Uśmiech
Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
Energa S.A. – Gdańsk
Neon Efekt Świetlne Urządzenia Reklamowe – Wołomin