Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Misja

Rozetka - prof. Zbigniew Religa Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Jej misję wspiera i promuje Beata Tyszkiewicz jako przewodnicząca Rady Programowej Fundacji.

Mamy ponad 25 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi.Pomagamy chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całego kraju. Najczęściej pochodzą one z ubogich rodzin.

Wykres przedstawiający wzrost liczby podopiecznych Fundacji

Nie pobieramy prowizji od wpłat darczyńców ani opłat za prowadzenie subkont podopiecznych

Przekazujemy fundusze na leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby. Szczęśliwie spotykamy się ze zrozumieniem wielu instytucji i osób, które doceniają nasz trud i starają się bezinteresownie nas wspierać. Dzięki Darczyńcom nasi podopieczni mają szansę na szczęśliwszą przyszłość, poprawę zdrowia i sprawności fizycznej. Fundacja również sama stara się o pozyskanie dodatkowych środków finansowych, m.in. prowadząc działalność wydawniczą.

zdjęcie dziewczynki podczas rehabilitacjiZapewniamy podopiecznym bezpłatną rehabilitację w naszych Ośrodkach AMICUS  i BIOMICUS oraz zakwaterowanie dla dziecka i jego rodzica w hostelach pielęgnacyjno-opiekuńczych podczas turnusu.

  • Fundacja wdrożyła SAP Business One – zintegrowany system informacyjny wspomagający zarządzanie
  • Coroczny audyt w Fundacji przeprowadza firma Rödl & Partner
  • Działalność Fundacji nadzorują Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Stowarzyszenie Na Rzecz Bliźniąt Podwójny Uśmiech
IBA Bioton
Medical Aid For Poland Fund – London
Timex S.A. – Warszawa
Nadleśnictwo Kaliska