Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Historie podopiecznych

Kewin u Papieża Franciszka

Kewin u Papieża Franciszka

Papież Franciszek spotkał się z naszym podopiecznym Kewinem, którego zaprosił na indywidualną audiencję, gdy poznał historię chłopca.

Ania i Dawid

Ania i Dawid

Historia Dawida, naszego podopiecznego i najsłynniejszego polskiego kibica, nie skończyła się wraz z jego śmiercią. Dawid zostawił „testament” – prośbę do swoich rodziców, aby wszystko, co po nim zostanie, przekazać najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym. Tak połączyły się dwie historie, Ani i Dawida.

Poszukiwanie Promyka

Poszukiwanie Promyka

Pod koniec października naszej podopiecznej skradziono wózek spacerowy Promyk 390W, który jest jej i jej mamie niezbędny w codziennym poruszaniu się. Model wózka dostosowany do jej potrzeb został wycofany już z produkcji...

W walce o Melanię

W walce o Melanię

Melania, podopieczna naszej Fundacji, pilnie potrzebowała pieniędzy na niezbędną operację. Na jej apel odpowiedzieli ci, którzy przeszli podobną walkę o zdrowie swojego dziecka – rodzice śp. Dawida Zapiska. Niezwłocznie przekazali środki z subkonta zmarłego syna na operację Melanii.

Trzy operacje do szczęścia

Trzy operacje do szczęścia

Szymon Tryksza ma prawie 13 lat. Urodził się z nieprawidłowo zbudowaną żuchwą i ankylozą, czyli brakiem ruchowości w stawach skroniowo-żuchwowych. Przez to nie może normalnie jeść, oddychać i mówić. Jego największym marzeniem jest to, by wyglądać i funkcjonować jak rówieśnicy. Szansą na to są trzy specjalistyczne operacje. Ich wykonania podjęliby się lekarze z USA, ale […]

Tomek – jeden z pierwszych podopiecznych

Tomek – jeden z pierwszych podopiecznych

Tomasz Kacprzak to jeden z pierwszych podopiecznych Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Subkonto Tomka założyła jego mama w 2001. Tomek był trzecim podopiecznym Fundacji i do tej pory korzysta z jej pomocy. Rehabilituje się w Ośrodku CEMICUS.

Julia Szponar

Julia Szponar

Julia urodziła się 6 września 2003 r. ze skomplikowaną wadą serca, które nie było połączone z płucami. Organizm wykształcił zastępcze, jednak nie w pełni funkcjonalne naczynia krwionośne. Lekarze nie dawali żadnych szans na wyzdrowienie, zapewniając o braku metody leczenia, która mogłaby uratować dziecko.

Angelika Dwojak

Angelika Dwojak

Tragedia Angeliki wydarzyła się 13 marca 2005 r. Od kuchenki gazowej zapaliła się na niej piżamka. Natychmiast przewieziono ją do Wojewódzkiego Centrum Medycznego, gdzie lekarze cudem uratowali jej życie.

Ala Wąsowska

Ala Wąsowska

Nasza podopieczna Ala Wąsowska przeszła w czerwcu 2006 r. w USA operację naczyniaka jamistego. Ala urodziła się jako zdrowe dziecko. Tydzień po porodzie na jej nosku pojawiła się mała, czerwona plamka, która urosła do ogromnych rozmiarów.

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

home.pl
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa
Fundacja Zakłady Kórnickie
Sano Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o., Sękowo
Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych