Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Julia Szponar

Julia urodziła się 6 września 2003 r. ze skomplikowaną wadą serca, które nie było połączone z płucami. Organizm wykształcił zastępcze, jednak nie w pełni funkcjonalne naczynia krwionośne. Lekarze nie dawali żadnych szans na wyzdrowienie, zapewniając o braku metody leczenia, która mogłaby uratować dziecko.

Wraz z wiekiem organizm Julii był coraz bardziej niedotleniony, w związku z czym dziewczynka szybko męczyła się, miała sinicę ust, nosa, uszu, palców i zniekształcone paznokcie.

Szansą na powrót do zdrowia było kosztowne leczenie za granicą.

Koszty operacji w USA opiewały na kwotę 500 tys. dolarów. Do zbierania koniecznych środków udało się zmobilizować wiele osób. Zaplanowano koncert charytatywny z udziałem zespołu T. LOVE i Marka Kościkiewicza. Szczęśliwie okazało się jednak, iż złożona wcześniej do Ministerstwa Zdrowia prośba o dofinansowanie operacji Julii Szponar uzyskała akceptację na leczenie dziewczynki w USA.

25 października 2006 r. zoperowano serce i płuca, łącząc organy przywrócono krążenie i całkowicie skorygowano wadę serca.

Julia bardzo dzielnie zniosła wszelkie trudności i ból. Zanim w pełni powróci do zdrowia czeka ją jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja.

Julia Szponar - zdjęcie

Możesz pomóc - przekaż darowiznę na rzecz podopiecznego:

Zobacz profil w bazie
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

BENQ
JM Trans sp. z o.o., Katowice
PKM DUDA
Gloria24.pl
Energoprojekt Biuro Studiów i Proj.Energ – Warszawa