Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Ala Wąsowska

Nasza podopieczna Ala Wąsowska przeszła w czerwcu 2006 r. w USA operację naczyniaka jamistego. Ala urodziła się jako zdrowe dziecko. Tydzień po porodzie na jej nosku pojawiła się mała, czerwona plamka, która urosła do ogromnych rozmiarów.

Guz okazał się być naczyniakiem jamistym (niezłośliwym nowotworem), bardzo wrażliwym na wszelkie urazy.

Każde najmniejsze skaleczenie czy otarcie to zagrożenie życia ze względu na brak możliwości zatamowania krwawienia. Ala musi być pod czujną opieką cały czas; nie może się przewrócić ani zadrapać.Operacja w Polsce nie była możliwa, dlatego rodzice szukali pomocy za granicą. Jedynym specjalistą na świecie, specjalizującym się w chirurgii takich guzów, okazał się Prof. Milton Waner.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Prof. Wanerowi, który przeprowadził operację, nie pobierając honorarium. Jesteśmy również wdzięczni Darczyńcom Ali, ponieważ umożliwili jej wyjazd do Berlina na konsultację i na operację do szpitala Vascular and Birthmarks Institute of New York and Beth Izrael Medical Center.

Dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli można było opłacić wyjazd, koszty pobytu w klinice, zakupić leki i środki medyczne konieczne podczas leczenia.To była pierwsza operacja. Druga powinna się odbyć 3–4 miesiące po pierwszej.

Ogólnie Ala musi przejść 3–5 operacji, aby w pełni odzyskać zdrowie. Dlatego serdecznie prosimy Darczyńców o dalsze wspieranie jej leczenia.I cieszymy się, że Ala będzie mogła naprawdę się uśmiechać. Dziękujemy za Państwa pomoc.

Wąsowska Ala - zdjęcie przed operacją

Powyżej: Ala przed operacją…

Wąsowska Ala - zdjęcie po operacji

Powyżej: …i po operacji.

Możesz pomóc - przekaż darowiznę na rzecz podopiecznego:

Zobacz profil w bazie
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A – Warszawa
United Way – Fundacja Wspólna Droga
ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów
Energa S.A. – Gdańsk
Astromal sp. z o.o. – Święciechowa