Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wystawa prac Patryka Wojtczaka

Fundacja Sedeka zaprasza na wystawę prac malarskich Patryka Wojtczaka, młodego artysty od urodzenia zmagającego się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Wernisaż Patryka Wojtczaka – podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” odbędzie się 20 września br. o godz. 18.00 w Centrum Aktywizacji Społecznej Grzybowska 4 w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać do 11 października br.

Inauguracji wystawy będzie towarzyszył wykład motywacyjny Moniki Gibes, paraolimpijki. Wernisaż uświetni również koncert Elektronicznej Orkiestry Laboratorium Dźwięku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy!

Wystawa będzie czynna w poniedziałki i piątki w godzinach od 8:00 do 16:00, a we wtorki, środy i czwartki od 9:00 do 17.00.

O ARTYŚCIE:
Patryk Wojtczak jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Ośrodka Rehabilitacji CEMICUS. Patryk urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, mózgowym porażeniem dziecięcym, wodogłowiem, epilepsją lekooporną, torbielowatością rdzenia kręgowego, brakiem robaka mózgu, uszkodzeniem części potylicznej, agenezją pnia ciała modzelowatego, agenezją pnia móżdżku, niedowładem spastycznym lewostronnym.

Patryk wiele razy walczył o życie. Kilkakrotnie przeszedł trepanację czaszki  i operację wszczepiania zastawki. Dotknęło go wiele komplikacji pooperacyjnych, ale lata rehabilitacji uczyniły cuda.Lekarze nie dawali chłopcu szans przeżycia. Dziś ma 22 lata.

Patryk jest niezwykle dzielny i pogodny. Intensywnie się rehabilituje. Ma wiele zainteresowań i pasji, a jedną z nich jest malarstwo.

O PRELEGENTCE:
Monika Gibes jest Mistrzynią Świata w żeglarstwie paraolimpijskim. W 2016 r. startowała na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro i zajęła tam 4 miejsce. Jest także mówcą motywacyjnym. Uważa, że niepełnosprawność to normalność.

O ORKIESTRZE:
Elektroniczna Orkiestra Laboratorium Dźwięku to jedyny w Polsce i prawdopodobnie jedyny na świecie zespół tego typu. Wykonuje utwory z podziałem na samodzielne głosy, jak w tradycyjnych orkiestrach, jednak zamiast instrumentów akustycznych wykorzystuje keyboardy. Połączenie dźwięków generowanych przez instrumenty elektroniczne i akustyczne, dołączenie głosu ludzkiego daje zupełnie nową jakość brzmienia. W repertuarze Orkiestry znajdują się utwory zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Runotex
WestLB Bank Polska S.A. – Warszawa
home.pl
DOMBUD
Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego