Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wspaniały gest firmy Teva

W poniedziałek, 19 grudnia, w Ośrodku Rehabilitacji AMICUS odbyła się uroczystość przekazania sprzętu rehabilitacyjnego Innowalk Pro Small, który został zakupiony w ramach akcji pracowników firmy Teva Pharmaceuticals Polska.

165 pracowników Teva Pharmaceuticals Polska zaangażowało się w inicjatywę TEVACTIVE. W trakcie trwania akcji pracownicy firmy, korzystając z aplikacji mobilnej rejestrującej wyniki osiągnięte podczas indywidualnych treningów biegowych, marszu bądź jazdy na rowerze, zbierali kilometry, które następnie wymieniane były na złotówki. Akcja trwała rok. W tym czasie zaangażowani pracownicy osiągnęli łącznie wynik 112 870 km, które następnie firma TEVA przeliczyła na złotówki i przeznaczyła kwotę 112 870 zł na innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny.

Dzięki tej wyjątkowej inicjatywie Ośrodek Rehabilitacji AMICUS może pochwalić się nowym, nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym – Innowalkerem. Innowalk pozwala pacjentom utrzymać pozycję pionową, daje możliwość powtarzania ruchu kroczenia oraz pełnego obciążenia nóg, utrzymania ruchomości stawów. Korzystnie wpływa na oddychanie, krążenie i trawienie. Poprawia formę oraz jakość życia pacjentów.

Innowalk Pro Small jest urządzeniem przeznaczonym do rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, rozszczepem kręgosłupa, dystrofią mięśniową oraz wszystkich pacjentów z różnymi uszkodzeniami mózgu lub urazami powypadkowymi.

Składamy wielkie podziękowanie pracownikom firmy Teva Pharmaceuticals Polska, ale także Zarządowi firmy, który wspierał wolontariuszy i przeliczał ich wysiłek fizyczny na złotówki. Dzięki temu Ośrodek Rehabilitacji AMICUS już od Nowego Roku będzie mógł rehabilitować swoich małych pacjentów na tym nowoczesnym sprzęcie.

Szczególne podziękowania dla naszej podopiecznej Ali, która zaprezentowała działanie Innowalkera.

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

EADS
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe
Mimo Wszystko – Fundacja Anny Dymnej
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
Bowim S.A. – Tarnowskie Góry