Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wizyta Rzecznika Praw Dziecka

Wczoraj, 6 kwietnia, Rzecznik Praw Dziecka - Minister Marek Michalak odwiedził dwa nasze Ośrodki Rehabilitacji oraz Centrum Charytatywne „Koniczynka”.

Stanisław Kowalski – prezes Zarządu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oprowadził Rzecznika i szczegółowo opowiedział o działalności Ośrodków Rehabilitacji BIOMICUS i CEMICUS, a także punktu obsługi rodziców i opiekunów naszych Podopiecznych.

Rzecznik obejrzał sale i gabinety, w których odbywa się rehabilitacja dzieci i dorosłych. Miał okazję obserwować odbywające się w ośrodkach zajęcia, porozmawiać z rehabilitantami, a także z pacjentami.

„Doceniam wielkie zaangażowanie w codzienną, ciężką pracę na rzecz dzieci. Słowa uznania należą się ludziom, którzy poświęcili się, aby takie ośrodki mogły funkcjonować, ale przede wszystkim tym, którzy sprawiają, że każdy kolejny krok, dzień, miesiąc czy rok dla ich podopiecznych jest łatwiejszy, przyjemniejszy. Rehabilitacja czy terapia, to nie tylko ciało, ale także umysł. Bez odpowiedniego wsparcia, rozmowy, empatii czy motywacji trudniej pokonuje się chorobę. Na szczęście ludzi, którzy to wiedzą tutaj nie brakuje” – komentuje wizytę Marek Michalak na stronie Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Dziękujemy Panu Ministrowi za odwiedziny i słowa uznania dla działalności Fundacji.

Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Bazalt Przedsiębiorstwo Górniczo-Produkcyjne – Złotoryja
Fundacja Opiekuńcza IP – Kwidzyn S.A.
Pater Firma A.E. Daniluk, Siemiatycze
Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów